edukacja
Wywiad z Panem Jakubem Nowickim, Studentem kierunku "Geologia"
Studia geologiczne z perspektywy osoby niewidomej - rozmowa Pana Jakuba Nowickiego z rzecznikiem prasowym Państwowego Instytutu Geologicznego - Państwowego Instytutu Badawczego Arturem Baranowskim,
Pan J. Nowicki udzielił wywiadu, który został opublikowany w czasopiśmie naukowym "Przegląd Geologiczny" vol. 72 nr 7, 2024.
Treść rozmowy znajdą Państwo w załączeniu.
Jesienne czwartki z cyklem spotkań Morska Planeta | Dziedzictwo | 19.09
Po wakacyjnej przerwie wracamy z nową odsłoną cyklu spotkań ,,Morska Planeta”. Wydarzenia są kontynuacją interdyscyplinarnego projektu współtworzonego z partnerem – Instytutem Oceanologii PAN w Sopocie, rozpoczętego w 2023 roku. Ich główną ideą jest stwarzanie w miejscu, takim jak galeria sztuki, przestrzeni do rozmowy na styku różnych, pozornie oddalonych od siebie tematycznie dyscyplin oraz pokazanie sztuki, jako dziedziny, wchodzącej z nimi w dialog.
Wyjazdy dydaktyczne nauczycieli w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2024/2025
15 września 2024 r. rozpocznie się nabór wniosków na wyjazdy dydaktyczne w ramach programu Erasmus+ w roku akademickim 2024/2025.
Wsparcie studentów w zakresie podniesienia ich kompetencji i umiejętności
Rekrutacja do projektu
WOiG włączony do Sieci CEEPUS
Miło nam poinformować, że Wydział Oceanografii i Geografii od roku akademickiego 2024/2025 zostanie włączony do sieci akredytowanych uczelni CEEPUS „Central European Exchange Program for University Studies”, Środkowoeuropejskiego Programu Wymiany Uniwersyteckiej. Koordynatorem sieci jest Dr. Pavel Ptáček z Mendelova Univerzita v Brně w Czechach, a po stronie UG koordynatorem programu jest dr Jacek Barańczuk z Miejskiego Laboratorium Badań Środowiskowych w Katedrze Hydrologii.
Czy nauka ma płeć i czy wynika z pasji
Warsztaty online Minecraft
W ramach projektu SCORE Horyzont 2020 realizowanego przez Miejskie Laboratorium Badań Środowiskowych serdecznie zapraszamy na drugą edycję szkoły przyjaznej klimatowi SCORE.
Firma QPS udostępniła licencję programów Qinsy, Qimera oraz Fledermaus
Pragniemy poinformować, że na podstawie umowy zawartej pomiędzy firmą QPS (Quality Positioning Services) z siedzibą w Holandii a Uniwersytetem Gdańskim, firma QPS udostępniła Wydziałowi Oceanografii i Geografii w celach edukacyjnych licencje programów Qinsy, Qimera oraz Fledermaus.
Warsztaty z podstaw ArcGIS Pro
Szanowni Państwo,
Zespół Pracowni Systemów Informacji Geograficznej - GIS, wychodząc na przeciw oczekiwaniom Pracowników naszego Wydziału, ale również Osób, które w UG korzystają z oprogramowania firmy ESRI planuje zorganizować bezpłatny warsztat z podstaw posługiwania się narzędziem ArcGIS Pro, który jest naturalnym następcą oprogramowania ArcMap.