Nauka
Stypendium Ministra dla mgr Bartłomieja Wilmana
Miło nam poinformować, że Pan mgr Bartłomiej Wilman, Doktorant Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych, którego opiekunem naukowym jest Pani prof. dr hab.
Konkurs na stanowisko doktoranta/stypendysty w projekcie NCN PRELUDIUM BIS w Katedrze Geomorfologii i Geologii Czwartorzędu
Pan prof. dr. hab. Wojciech Tylmann, kierownik projektu NCN PRELUDIUM BIS, pt.
Blue Bio Techpreneurs Nordic Hackathon 2024
Serdecznie zapraszamy do udziału w hakatonie poświęconym błękitnej bio-gospodarce: „Nordic Hackathon
Wykład dr M. Mańko na spotkaniu naukowym PTG i GTN
Wydział Nauk o Ziemi Gdańskiego Towarzystwa Naukowego oraz Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Geograficznego mają zaszczyt zaprosić Państwa na wspólne, otwarte posiedzenie naukowe, które odbędzie się 04.04.2024 (czwartek) o godzinie 17:00 na Uniwersytecie Gdańskim, na Wydziale Nauk Społecznych przy ul. Bażyńskiego 4, w auli S207.
Na spotkanie został zaproszony dr Maciej Mańko, prowadzący badania na Wydziale Oceanografii i Geografii na Uniwersytecie Gdańskim. Wygłosi referat pt. "Pełnomorskie badania meduz i innych oceanicznych galaret"
Zawiadomienie o obronie doktorskiej mgr. Kamila Mironika
Rada Dyscypliny Nauki o Ziemi i Środowisku Uniwersytetu Gdańskiego zawiadamia,
że w piątek 10 maja 2024 roku o godzinie 12:00 w Auditorium oceanographorum
Mózg inaczej okablowany. O żeńskim fenotypie zaburzeń neurorozwojowych" to wykład, który 25 marca o godzinie 11:30 poprowadzi dr Agata Rudnik w auli S208
Mamy przyjemność przedstawić Wam dzisiaj kolejny wykład w ramach Miesiąca Praw Kobiet! Mózg inaczej okablowany. O żeńskim fenotypie zaburzeń neurorozwojowych" to wykład, który 25 marca o godzinie 11:30 poprowadzi dr Agata Rudnik w auli S208.
Post-doc na Uniwersytecie w Kilonii? Trwa nabór do programu KiTE
Uniwersytet Christiana-Albrechta w Kilonii we współpracy z programem Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA) szuka młodych, utalentowanych naukowców na stanowiska typu post-doc. KiTE - Kiel Training for Excellence - to program doskonalenia i rozwoju dla naukowców z całego świata, którzy zainteresowani są prowadzeniem niezależnych, interdyscyplinarnych badań.
Uczelnia przyjmuje projekty powiązane z jednym z czterech priorytetowych obszarów badawczych na Uniwersytecie w Kilonii:
Profesor Konrad Ocalewicz członkiem Rady Naukowej Instytutu Oceanografii i Rybactwa w Splicie
Miło nam poinformować, że dr hab. inż. Konrad Ocalewicz, prof. UG, Kierownik Pracowni Akwakultury Katedry Biologii Morza i Biotechnologii został powołany w skład Rady Naukowej Instytutu Oceanografii i Rybactwa w Splicie (Chorwacja).
Kompetencje Rady Naukowej mają charakter doradczy. W zakresie działalności Rady leży ocena jakości i znaczenia badań naukowych, inicjowanie nowych kierunków współpracy międzynarodowej oraz proponowanie strategicznych kierunków badań.
Mandat Członka Rady Naukowej trwa cztery lata.
Profesor wizytujący, prof. John P. Smol z Queen's University (Kanada)
W ramach programu „Profesorowie Wizytujący UG” na zaproszenie prof. dr. hab. Wojciecha Tylmanna, Kierownika Katedry Geomorfologii i Geologii Czwartorzędu gościem naszego Wydziału będzie Prof. John P. Smol z Queen’s University w Kingston w Kanadzie.