Nauka

Wykład dr M. Mańko na spotkaniu naukowym PTG i GTN

Ostatnia modyfikacja: środa, 3 Kwiecień, 2024 - 09:31

Wydział Nauk o Ziemi Gdańskiego Towarzystwa Naukowego oraz Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Geograficznego mają zaszczyt zaprosić Państwa na wspólne, otwarte posiedzenie naukowe, które odbędzie się 04.04.2024 (czwartek) o godzinie 17:00 na Uniwersytecie Gdańskim, na Wydziale Nauk Społecznych przy ul. Bażyńskiego 4, w auli S207.  

Na spotkanie został zaproszony dr Maciej Mańko, prowadzący badania na Wydziale Oceanografii i Geografii na Uniwersytecie Gdańskim. Wygłosi referat pt. "Pełnomorskie badania meduz i innych oceanicznych galaret"

Mózg inaczej okablowany. O żeńskim fenotypie zaburzeń neurorozwojowych" to wykład, który 25 marca o godzinie 11:30 poprowadzi dr Agata Rudnik w auli S208

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 21 Marzec, 2024 - 09:56

Mamy przyjemność przedstawić Wam dzisiaj kolejny wykład w ramach Miesiąca Praw Kobiet! Mózg inaczej okablowany. O żeńskim fenotypie zaburzeń neurorozwojowych" to wykład, który 25 marca o godzinie 11:30 poprowadzi dr Agata Rudnik w auli S208.

Post-doc na Uniwersytecie w Kilonii? Trwa nabór do programu KiTE

Ostatnia modyfikacja: niedziela, 11 luty, 2024 - 16:35

Uniwersytet Christiana-Albrechta w Kilonii we współpracy z programem Marie Skłodowska-Curie Actions (MSCA) szuka młodych, utalentowanych naukowców na stanowiska typu post-doc. KiTE - Kiel Training for Excellence - to program doskonalenia i rozwoju dla naukowców z całego świata, którzy zainteresowani są prowadzeniem niezależnych, interdyscyplinarnych badań.

Uczelnia przyjmuje projekty powiązane z jednym z czterech priorytetowych obszarów badawczych na Uniwersytecie w Kilonii:

Profesor Konrad Ocalewicz członkiem Rady Naukowej Instytutu Oceanografii i Rybactwa w Splicie

Ostatnia modyfikacja: środa, 31 Styczeń, 2024 - 14:25

Miło nam poinformować, że dr hab. inż. Konrad Ocalewicz, prof. UG, Kierownik Pracowni Akwakultury Katedry Biologii Morza i Biotechnologii został powołany w skład Rady Naukowej Instytutu Oceanografii i Rybactwa  w Splicie (Chorwacja). 

Kompetencje Rady Naukowej mają charakter doradczy. W zakresie działalności Rady leży ocena jakości i znaczenia badań naukowych, inicjowanie nowych kierunków współpracy międzynarodowej oraz proponowanie strategicznych kierunków badań.

Mandat Członka Rady Naukowej trwa cztery lata.

Hanna Łądkowska: monitoring śladu węglowego to wykazanie odpowiedzialności za środowisko naturalne

Ostatnia modyfikacja: piątek, 22 Grudzień, 2023 - 07:23

Wielu promotorów zrównoważonego rozwoju wskazuje na istotną, a nawet wiodącą rolę uczelni wyższych jako ośrodków opiniotwórczych w szeroko pojętej edukacji, również w zakresie ograniczenia śladu węglowego - mówi Hanna Łądkowska z Katedry Ekologii Morza Wydziału Oceanografii i Geografii UG, autorka raportu „Monitoring śladu węglowego generowanego w działalności badawczo-rozwojowej”. Publikacja powstała w ramach projektu reSEArch-EU (Reinforcing sustainable actions, resilience, cooperation and harmonisation across and by the SEA-EU Alliance).

Nabór do Programu BioLAB 2024-25

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 19 Grudzień, 2023 - 08:06

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy o naborze do Programu BioLAB 2024-25

 

I. Program BioLAB – kilka ważnych informacji

Program BioLAB umożliwia odbycie rocznego stażu badawczego w laboratorium znajdującym się w jednej z czterech instytucji w USA studentom i studentkom studiów magisterskich oraz doktoranckich nauk biologiczno-chemicznych i medycznych: