nagroda

prof. Hanna Mazur-Marzec laureatką Nagrody Naukowej Miasta Gdańska im. J. Heweliusza

Ostatnia modyfikacja: środa, 31 Styczeń, 2024 - 07:14

Miło nam poinformować, że Pani prof. dr hab. Hanna Mazur-Marzec, Kierownik Katedry Biologii Morza i Biotechnologii, została laureatką Nagrody Naukowej Miasta Gdańska im. Jana Heweliusza za 2023 r. w kategorii nauk ścisłych i przyrodniczych.

Uroczystość wręczenia Nagrody odbyła się w Ratuszu Głównym w dniu 29 stycznia br. 

Pani mgr Kinga Hoszek stypendystą CCAMLR

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 31 Październik, 2023 - 13:29

Miło nam poinformować, że Pani mgr Kinga Hoszek Doktorantka Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych badawczo związana z Pracownią Transformacji Substancji Toksycznych Katedry Oceanografii Chemicznej i Geologii Morza oraz z Pracownią Badań Planktonu w Katedrze Biologii Morza i Biotechnologii otrzymała prestiżowe stypendium CCAMLR.

Konkurs o Nagrodę Oddziału Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Genetycznego za najlepszą pracę magisterską i licencjacką z zakresu genetyki w roku akademickim 2022/23

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 5 Wrzesień, 2023 - 11:02

Szanowni Państwo! 

W imieniu Zarządu Oddziału Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Genetycznego zwracam się z uprzejmą prośbą o ponowne rozpowszechnienie informacji o Konkursie o Nagrodę Oddziału Gdańskiego Polskiego Towarzystwa Genetycznego za najlepszą pracę magisterską i licencjacką z zakresu genetyki w roku akademickim 2022/23

 

Termin nadsyłania zgłoszeń: od 1 do 30 września 2023 roku

 

W załączeniu przesyłam ogłoszenie o konkursie, regulamin oraz dokumenty niezbędne do zgłoszenia pracy do konkursu. 

Nagroda Geologia 2023

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 3 Sierpień, 2023 - 22:05

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w organizowanym przez Ministra Klimatu i Środowiska Konkursie Nagroda „GEOLOGIA 2023”. Jest to kolejna odsłona Konkursu, w której można zaprezentować swoje przedsięwzięcia związane z szeroko pojętym rozpowszechnianiem, promocją czy rozwojem działań na rzecz polskiej geologii.

Wyróżnienie w Konkursie o Nagrodę Oddziału PAN w Gdańsku dla młodych naukowców za najlepszą pracę twórczą opublikowaną w 2022 r. dla dr. Macieja Mańko

Ostatnia modyfikacja: środa, 7 Czerwiec, 2023 - 07:23

Wyróżnienie w zakresie nauk ścisłych i o Ziemi za publikację pt. Atlantification alters the reproduction of jellyfish Aglantha digitale in the European Arctic. Limnology and Oceanography otrzymał dr Maciej K. Mańko z Katedry Biologii Morza i Biotechnologii Wydziału Oceanografii i Geografii.

 

 

XIV edycja konkursu Studencki Nobel

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 4 Kwiecień, 2023 - 13:11

Rozpoczęła się XIV edycja konkursu Studencki Nobel dla studentów z całej Polski!

Niezależne Zrzeszenie Studentów przy wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego zaprasza młodych naukowców i działaczy do podzielenia się swoimi osiągnięciami natury naukowej, społecznej czy artystycznej.

 Studencki Nobel skupiony jest wokół:

•propagowania rozwoju nauki, literatury i sztuki;

•wsparcia idei wolontariatu;

•ułatwienia młodym, zdolnym artystom i naukowcom rozwijania pasji i zainteresowań.