Profesor Hanna Mazur-Marzec nagrodzona podczas Gali Nauki Polskiej

Z okazji Dnia Nauki Polskiej w auli Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczysta gala. Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Dariusz Wieczorek wręczał nagrody najbardziej wyróżniającym się przedstawicielom środowiska naukowego i akademickiego.

Nagrodę za "Znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej" otrzymała Pani prof. dr hab. Hanna Mazur-Marzec, Kierownik Katedry Biologii Morza i Biotechnologii.

Serdecznie gratulujemy!

Podczas uroczystości minister Dariusz Wieczorek zwracał uwagę na rolę nauki w rozwoju gospodarczym i wskazywał na konieczność zacieśniania współpracy pomiędzy sektorem nauki i biznesu. - Mamy wspaniałe kadry, wspaniałych naukowców, świetnie osiągnięcia. Nie wstydźmy się tego, mówmy o tym, bo mamy powody do dumy. Nauka jest potrzebna polskiej gospodarce, jest niezbędna w tworzeniu nowych miejsc pracy. Dziś w zapisach polskich firmy powinny znaleźć się zobowiązywania do przekazywania środków na badania i rozwój. 

- Będziemy kontynuować dialog i wypracowywać wspólne stanowiska ze środowiskiem nauki, aby jak najlepiej spełnić jego oczekiwania. Dziś zaczyna się nowa era dla polskiej nauki. Chciałabym, żeby kadencja tego rządu została w pamięci jako najlepsza dla rozwoju polskiej nauki - podsumował swoje wystąpienie minister nauki. 

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego otrzymało 101 wniosków o przyznanie nagród. Spośród nich 95 zostało skierowanych do oceny merytorycznej. Wnioski oceniał Zespół doradczy składający się z reprezentantów środowiska akademickiego z poszczególnych dziedzin nauki lub sztuki. Minister nauki przyznał 59 nagród, w tym 50 indywidualnych i 9 zespołowych. Laureaci zostali uhonorowani za zasługi w pięciu kategoriach: za znaczące osiągnięcia w zakresie działalności naukowej, dydaktycznej, wdrożeniowej, organizacyjnej oraz całokształt dorobku.

Więcej informacji: Gala Nauki Polskiej - Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Tekst za: ug.edu.pl

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: poniedziałek, 19. luty 2024 - 09:31; osoba wprowadzająca: Kamila Mędrzycka Ostatnia zmiana: poniedziałek, 19. luty 2024 - 09:31; osoba wprowadzająca: Kamila Mędrzycka