„Laur Hydrografa” dla Wydziału Oceanografii i Geografii

30 czerwca 2023 r. odbyły się Krajowe Obchody Światowego Dnia Hydrografii WHD 2023, które miały miejsce w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku.

W ramach obchodów prezentowano nowoczesne metody wykorzystywane w hydrografii. Spotkanie było również doskonałą okazją do dyskusji przedstawicieli instytucji badawczych, dydaktycznych, jak i prywatnych zajmujących się kształceniem w zakresie hydrografii, wykorzystujących metody hydrograficzne, a także tych zajmujących się ich doskonaleniem.

W trakcie obchodów Wydział Oceanografii i Geografii UG został uhonorowany wspólnie z Wydziałem Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego AMW nowo ustanowioną nagrodą „Laur Hydrografa”. Obydwa Wydziały zostały docenione za szczególny wkład w kształcenie hydrografów, w ramach wspólnie utworzonego kierunku studiów inżynierskich Hydrografia morska.

Otrzymana nagroda to szczególny wyraz uznania dla pracy wszystkich osób zaangażowanych zarówno w powstanie, jak i w prowadzenie kierunku.

Dziękujemy i gratulujemy!

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 7. Lipiec 2023 - 07:48; osoba wprowadzająca: Kamila Mędrzycka Ostatnia zmiana: piątek, 7. Lipiec 2023 - 08:07; osoba wprowadzająca: Kamila Mędrzycka