Kształcenie w języku angielskim
Mając świadomość, jak istotne z punktu widzenia absolwentów naszych studiów jest rozwijanie w nich ciekawości świata, kompetencji poznawczych oraz językowych , w ramach realizowanego na Wydziale Oceanografii i Geografii projektu „PWP: Uniwersytet Jutra: Umiędzynarodowienie kształcenia w Uniwersytecie Gdańskim poprzez współpracę z Uniwersytetem Houston-Downtown” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego wprowadzono do oferty dydaktycznej niemal trzydzieści dodatkowych przedmiotów do wyboru w języku angielskim.
Działania te służą uatrakcyjnieniu oferty kształcenia, a także podniesieniu jakości kształcenia. Dzięki podjętej współpracy międzynarodowej z uznanym amerykańskim partnerem zaadaptowane zostały innowacyjne metody prowadzenia zajęć oraz sposoby weryfikacji efektów kształcenia.
Przygotowana oferta dydaktyczna znacząco poszerza możliwość studiowania w ramach wymian międzynarodowych np. Erasmus+ studentom z zagranicy, co w konsekwencji korzystnie wpływa również na rozwój naszych studentów.
oferta dydaktyczna – przedmioty do wyboru w języku angielskim
Szanowni Studenci,
przygotowaliśmy dla Was ofertę dydaktyczną – przedmioty do wyboru w języku angielskim.
Przedmioty te będą realizowane poza limitem punktów ECTS przewidzianych planem studiów i programem kształcenia w semestrze zimowym i letnim. Uruchomienie przedmiotów uzależnione jest od liczby osób, które zadeklarują swój udział.
Proszę zapoznać się z ofertą zwracając uwagę na informacje dotyczące kierunku studiów, któremu przedmiot jest dedykowany. Zapisy prowadzone są zgodnie z Kalendariami roku akademickiego - prosimy sprawdzać w zakładce swojego kierunku studiów.
Dodatkowo polecamy wybrać przedmioty kursowe realizowane na różnych kierunkach studiów, które można wybierać w miarę swoich możliwości, za zgodą prowadzącego:
- Regional oceanography-case studies (45h/4ECTS/konwersatorium)
- Principles on synoptic meteorology (20h/2ECTS/konwersatorium)
- Ecosystem based management (20h/2ECTS/konwersatorium)
- Emission of nutrients from Polish agriculture to the Baltic Sea (20h/2ECTS/konwersatorium)