Trójmiejski GIS Day z SKN GISoteka

 

Dnia 16 listopada 2022 r. na Uniwersytecie Morskim w Gdyni miały miejsce obchody Międzynarodowego Dnia Systemów Informacji Geograficznej (GIS Day). Świętowanie GIS Day odbyło się również w Trójmieście („Trójmiejski GIS Day 2022), gdzie organizatorami byli studenci Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego ze Studenckiego Koła Naukowego GISoteka przy współpracy z Kołem Naukowym loGIStic z Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Członkowie naszego koła (SKN GISoteka) przygotowali gry i zabawy, które miały aktywizować wszystkich odwiedzających imprezę, m.in. GIS-owe statki, quiz o tematyce GIS oraz grę strategiczną w QGIS-ie (oprogramowanie GIS). Uczestnicy rywalizując, mogli liczyć na różnorodne i wartościowe nagrody m.in. bluzy, koszulki, bidony, termosy nośniki pamięci, czapki, smycze, długopisy. Misja poznawania zagadnień GIS (Geographic Information System – Systemy Informacji Geograficznej) poprzez zabawę i rywalizację została bardzo pozytywnie oceniona przez uczestników imprezy. Profesjonalnie przygotowane atrakcje pozwalają sądzić, że członkowie SKN GISoteka to nie tylko studenci pasjonaci, ale również wysokiej klasy młodzi specjaliści z zakresu GIS.

Ponadto w trakcie obchodów „Trójmiejskiego GIS Day” przeprowadzono serię wykładów, których tematyka związana była z szeroko pojętym wykorzystaniem GIS-ów, w tym również w badaniach środowiskowych. Wśród prelegentów nie mogło zabraknąć również przedstawicieli SNK GISoteka, którzy wygłosili referat pt. „Użycie materiałów teledetekcyjnych zebranych podczas wykonywania bezzałogowych lotów rozpoznawczych. Warsztaty - Borucino, czerwiec 2022”. Referat ten doskonale ukazuje jak szeroki zakres tematyczny obejmuje swą działalnością koło naukowe.

W odczuciu zarówno organizatorów jak i uczestników wspólne świętowanie Trójmiejskiego GIS Day pozwala na wymianę doświadczeń, ale także pozwala budować relacje społeczne. Nieocenione wydają się być również korzyści wynikające z nawiązania współpracy z otoczeniem biznesowym, którego reprezentanci brali aktywny udział w wydarzeniu. Na uwagę zasługuje zaangażowanie firmy Here, która zdecydowała się zostać sponsorem wymienionych wcześniej nagród. Współpraca firmy Here nie ogranicza się do ufundowanych nagród, ale, jak podkreśla jeden z opiekunów SKN GISoteka – dr Maciej Markowski, który również odpowiedzialny jest za tworzenie relacji z Here, współpraca będzie obejmowała także praktyki i staże dla studentów Wydziału Oceanografii i Geografii.

Profesjonalizm i zaangażowanie osób z SKN GISoteka zasługuje na podziw. Tym bardziej, że w obecnej formie koło zostało reaktywowane przez mgr Alicję Olszewską na początku 2022 roku. Mamy nadzieję, że członkowie SKN GISoteka będą dalej wykazywali się swoimi świetnymi pomysłami, zaangażowaniem i otwartością na wszelkie inicjatywy promujące GIS i geografię. Trzymamy kciuki za dalsze sukcesy!

Powodzenia!

Stawska Klaudia, Rutkowska Weronika, Markowski Maciej

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 25. Listopad 2022 - 12:28; osoba wprowadzająca: Anna Szady Ostatnia zmiana: piątek, 25. Listopad 2022 - 12:34; osoba wprowadzająca: Anna Szady