wydarzenia | Wydział Oceanografii i Geografii

pol usa

Konsul z Ambasady USA na Uniwersytecie Gdańskim

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland, partner Departamentu Stanu, zapraszają na spotkanie z dyplomatą amerykańskim. Pan Konsul  Abraham Lee przedstawie 3 możliwości wyjazdowe do USA skierowane do studentów:

- praktyki i staże studenckie oraz dla absolwentów w okresie 1 roku po ukończeniu studiów

zostań żołnierzem P

Ruszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Ma ona pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa , stabilna i perspektywiczna praca. Na terenie całego kraju żołnierze będą spotykać się z Polakami i zachęcać ich, by  wstępowali do wojska. Kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, przygotowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej, będzie realizowana w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”.

logo alliance

W sierpniu i październiku odbyły się spotkania partnerów Projektu ALLIANCE (INTERREG BSR). Projekt wchodzi w ostatnią fazę realizacji.

info o konsulu

Konsul z Ambasady USA na Uniwersytecie Gdańskim - 23 października 2018, wtorek

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland, partner Departamentu Stanu, zapraszają na spotkanie z dyplomatą amerykańskim. Pan Konsul Brian Selman przedstawi 3 możliwości wyjazdowe do USA skierowane do studentów:

sejmik

W imieniu Katedry Geografii Rozwoju Regionalnego Instytutu Geografii UG zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym IX Pomorskim Sejmiku Krajoznawczym z cyklu „Mijające krajobrazy Polski”. Sejmik zatytułowany jest w bieżącym roku „Metropolia Trójmiejska”. Sesja naukowa naukowa odbywać się będzie w Gdyni w dniu 29.09.2018 r. w Budynku Wydziału Oceanografii i Geografii przy Al. Marsz. J. Piłsudskiego 46, aula „0”.

logo miniaturka

W dniach 24-29.06.2018 w Stacji Limnologicznej Instytutu Geografii UG w Borucinie odbędzie się Szkoła Letnia "Programowanie w środowisku R - zastosowanie R w klimatologii, warsztaty – EDYCJA 1". Warsztaty organizuje Katedra Meteorologii i Klimatologii Instytutu Geografii wraz z Polskim Towarzystwem Geofizycznym.

logo skngp

Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej zaprasza do udziału w otwartym spotkaniu Koła z dr hab. inż. arch. Katarzyną Rozmarynowską, prof. nadzw. SSW, która jest autorką książki pt. „Ogrody odchodzące …? Z dziejów gdańskiej zieleni publicznej 1708–1945”.

RECOURSE

Katedra Geografii Społeczno-Ekonomicznej Instytutu Geografii zaprasza na cykl seminariów naukowych organizowanych w ramach projektu RECOURSE.

Seminaria odbywają się w siedzibie Katedry, w budynku Wydziału Nauk Społecznych i Instytutu Geografii, przy ul. Jana Bażyńskiego 4 w Gdańsku, w skrzydle B w sali B 214 i rozpoczynają się o godz. 13.00.

Harmonogram spotkań w załączeniu.

nekrolog

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

ś.p.

prof. dr. hab. inż. Stanisława Massela

Odszedł wspaniały Człowiek,
wybitny Naukowiec i Wychowawca wielu roczników studentów oceanografii.

Subskrybuj RSS - wydarzenia