wydarzenia | Wydział Oceanografii i Geografii

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci

śp.

dr. Jacka Nowackiego

emerytowanego, wieloletniego pracownika Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego,

nauczyciela i wychowawcę wielu roczników oceanografów.

Cześć Jego pamięci!

Wyrazy szczerego współczucia Rodzinie Zmarłego Pana Doktora

składają

dzień ryby

W sobotę 27 lipca po raz piętnasty odbędzie się Dzień Ryby w Helu. Pomysłodawcą i jednym z organizatorów jest Stacja Morska Uniwersytetu Gdańskiego im. Profesora Krzysztofa Skóry w Helu we współpracy z organizacjami pozarządowymi, przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku oraz Grupy LOTOS.

Miejsce i czas – Park wydmowy przy małej plaży w Helu w godz. 11.00-17.00.

mały slider

W roku akademickim 2018/2019, w semestrze letnim, na Wydziale Filologicznym kontynuujemy – w kolejnej odsłonie programowej - otwarty dla studentów wszystkich kierunków (ZALICZANIE: PRZEDMIOT OGÓLNOUCZELNIANY, DODATKOWY, WYDZIAŁOWY I FAKULTATYWNY - 2 - 4 PUNKTY ECTS w zależności od kierunku) w tym również doktorantów (WYKŁAD MONOGRAFICZNY) oraz WOLNYCH SŁUCHACZY spoza Uni

pol usa

Konsul z Ambasady USA na Uniwersytecie Gdańskim

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland, partner Departamentu Stanu, zapraszają na spotkanie z dyplomatą amerykańskim. Pan Konsul  Abraham Lee przedstawie 3 możliwości wyjazdowe do USA skierowane do studentów:

- praktyki i staże studenckie oraz dla absolwentów w okresie 1 roku po ukończeniu studiów

zostań żołnierzem P

Ruszyła kampania rekrutacyjna Ministerstwa Obrony Narodowej „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”. Ma ona pokazać, że bycie żołnierzem to nie tylko służba, ale też ciekawa , stabilna i perspektywiczna praca. Na terenie całego kraju żołnierze będą spotykać się z Polakami i zachęcać ich, by  wstępowali do wojska. Kampania „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”, przygotowana przez Ministerstwo Obrony Narodowej, będzie realizowana w formule tzw. „tygodni rekrutacyjnych”.

logo alliance

W sierpniu i październiku odbyły się spotkania partnerów Projektu ALLIANCE (INTERREG BSR). Projekt wchodzi w ostatnią fazę realizacji.

info o konsulu

Konsul z Ambasady USA na Uniwersytecie Gdańskim - 23 października 2018, wtorek

Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie oraz Camp Counselors USA-Poland, partner Departamentu Stanu, zapraszają na spotkanie z dyplomatą amerykańskim. Pan Konsul Brian Selman przedstawi 3 możliwości wyjazdowe do USA skierowane do studentów:

sejmik

W imieniu Katedry Geografii Rozwoju Regionalnego Instytutu Geografii UG zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym IX Pomorskim Sejmiku Krajoznawczym z cyklu „Mijające krajobrazy Polski”. Sejmik zatytułowany jest w bieżącym roku „Metropolia Trójmiejska”. Sesja naukowa naukowa odbywać się będzie w Gdyni w dniu 29.09.2018 r. w Budynku Wydziału Oceanografii i Geografii przy Al. Marsz. J. Piłsudskiego 46, aula „0”.

logo miniaturka

W dniach 24-29.06.2018 w Stacji Limnologicznej Instytutu Geografii UG w Borucinie odbędzie się Szkoła Letnia "Programowanie w środowisku R - zastosowanie R w klimatologii, warsztaty – EDYCJA 1". Warsztaty organizuje Katedra Meteorologii i Klimatologii Instytutu Geografii wraz z Polskim Towarzystwem Geofizycznym.

Subskrybuj RSS - wydarzenia