wydarzenia

dr Ewa Szymczak, prof. UG nominowana na Prorektora ds. Kształcenia w kadencji 2024-2028

Ostatnia modyfikacja: niedziela, 12 Maj, 2024 - 10:37

W dniu 9 maja br. na uroczystym posiedzeniu kolegium rektorsko-dziekańskim Jego Magnificencja Rektor, prof. dr. hab. Piotr Stepnowski wręczył powołania swoim Zastępcom w kadencji 2024-2028.

Nominację na Prorektora ds. Kształcenia odebrała Pani dr Ewa Szymczak, prof. UG z Pracowni Geologii Morza Katedry Oceanografii Chemicznej i Geologii Morza.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Profesor Katarzyna Smolarz, Dziekan Elekt WOiG

Ostatnia modyfikacja: sobota, 11 Maj, 2024 - 10:37

W dniu 11 kwietnia br., w Bibliotece Główniej UG miało miejsce uroczyste wręczenie powołań do pełnienia funkcji Dziekana w kadencji 2024-2028.

Nominację z rąk Jego Magnificencji Rektora, prof. dr. hab. Piotra Stepnowskiego odebrała Dziekan Elekt naszego Wydziału, Pani dr hab. Katarzyna Smolarz, prof. UG.

Serdecznie gratulujemy i życzymy satysfakcji z pełnienia powierzonej funkcji!

Profesor Hanna Mazur-Marzec nominowana do tytułu "Osobowość Roku 2023"

Ostatnia modyfikacja: środa, 29 Maj, 2024 - 10:03

Miło nam poinformować, że Kolegium Redakcyjne "Dziennika Bałtyckiego i "Głosu Pomorza" nominowało Panią prof. dr hab. Hannę Mazur-Marzec, Kierownik Katedry Biologii Morza i Biotechnologii, do tytułu Osobowość Roku 2023 w kategorii Nauka

Kapituła doceniła wkład Pani Profesor w życie naukowe naszego regionu, szczególnie w zakresie identyfikacji metabolitów mikroorganizmów, a także określenia ich znaczenia środowiskowego oraz potencjału biotechnologicznego i medycznego.

Wielki Finał Przeglądu Kapel Studenckich FunFar 2024!

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 7 Maj, 2024 - 09:52

Z przyjemnością zapraszamy na emocjonujące wydarzenie muzyczne, które odbędzie się już w najbliższą sobotę, 13 maja 2024 roku, o godzinie 13:00 w Klubokawiarni Index przy ulicy Polanki 66. Przegląd Kapel Studenckich FunFar 2024, organizowany przez Uczelnie organizujące Juwenalia Gdańskie wraz z Fundacją Gdańską oraz Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG, zbliża się do swojego finału.

Droga do doktoratu na Uniwersytecie Gdańskim

Ostatnia modyfikacja: poniedziałek, 29 Kwiecień, 2024 - 10:54

Zastanawiasz się nad doktoratem, chciałbyś rozpocząć kształcenie w szkole doktorskiej?

Zapraszamy do udziału w spotkaniu, podczas którego dowiesz się więcej o szkołach doktorskich, kryteriach przyjęć, stypendiach i samorządzie doktoranckim. Będziesz miał możliwość zadania pytań na interesujące Cię tematy.

W wydarzeniu wezmą udział: Prorektor ds. studenckich i kształcenia dr hab. Arnold Kłonczyński, prof. UG, przedstawiciele Rady Doktorantów UG, Czasopisma „Progress”, Biura Stypendialnego UG i Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej.