Studia Podyplomowe GIS

Studia Podyplomowe

GIS - Systemy Informacji Geograficznej
specjalność: Analityk GIS
 

Informacje dotyczące rekrutacji na rok akademicki 2025/2026

 


Najważniejsze informacje na temat 14 edycji w roku akademickim 2025/2026 

Cel studiów:

Ukończenie studiów podyplomowych GIS pozwoli zdobyć kompetencje w zakresie geoinformatyki i uzyskać świadectwo Analityka GIS. Studia trwają 2 semestry, a zajęcia odbywają się co 2 tygodnie w soboty i niedziele, umożliwiając dostosowanie nauki do Państwa obecnych obowiązków (planuje się prowadzenie wykładów w formie zdalnej).

Sylwetka kandydata:

Nasza oferta kierowana jest do osób, które pragną rozwijać się w dziedzinach związanych z planowaniem przestrzennym, zarządzaniem kryzysowym, kartografią, tworzeniem baz danych, analizami geoprzestrzennymi, środowiskowymi oraz wieloma innymi zagadnieniami z tematyki GIS w tym wykorzystanie GeoAI do analiz przestrzennych. Program studiów przygotuje do pracy jako Analityk GIS, dostarczając nie tylko teoretycznej wiedzy, ale przede wszystkim praktycznych umiejętności korzystania z oprogramowania komercyjnego (ArcGIS, narzędzia ETL) i otwartego (QGIS, Python).

Program:

Program studiów opiera się na 14 modułach, obejmujących 218 godzin zajęć dydaktycznych, z których ponad aż 186 stanowią zajęcia praktyczne. Studia kończą się realizacją projektu dyplomowego, który pozwoli wykorzystać zdobytą wiedzę w pracy zawodowej.

Prowadzący:

Założenia programowe studiów podyplomowych GIS - Systemy Informacji Geograficznej uwzględniają potrzebę łączenia wiedzy teoretycznej z wiedzą praktyczną. Stąd też kadrę dydaktyczną stanowi zespół składający się z nauczycieli akademickich Uniwersytetu Gdańskiego, którzy w swojej pracy dydaktycznej i naukowe zajmują się tematyką związaną z Systemami Informacji Geograficznej (GIS) oraz specjalistów na co dzień pracujących w firmach powiązanych z Systemami Informacji Geograficznej. Przy czym dobór kadry uwzględnia przede wszystkim wysokie kwalifikacje i doświadczenie danych osób w tematyce związanej z przedmiotem przez nich prowadzonych. Powyższe podejście zapewnia przekazywanie treści najbardziej aktualnych i pożądanych na rynku pracy oraz wśród naukowców i dydaktyków. Zakres merytoryczny wymagany od kadry dydaktycznej musi odpowiadać założeniom programowym studiów. Wśród prowadzących zajęcia będzie co najmniej jedna osoba z tytułem doktora habilitowanego. 

Praktycy GIS:

  • specjaliści z różnych dziedzin świata biznesu (lotnictwo, energetyka, meteorologia, analiza danych, ESRI Polska)
  • wykładowcy akademiccy

Koszty:

Opłata roczna 2025/2026 - 4 900 zł
5% zniżki absolwenci Uniwersytetu Gdańskiego
10% zniżki pracownicy Uniwersytetu Gdańskiego

Rekrutacja:

System IRK UG

Rozpoczęcie rekrutacji internetowej: 21 lipca 2025 r.
Zakończenie rekrutacji internetowej: 19 września 2025 r.

Dostarczanie dokumentów rekrutacyjnych: 21.07.2025 r. - 19.09.2024 r.

Liczba miejsc ograniczona: max 44 osoby

Miejsce dostarczenia dokumentów: Pracownia GIS, Wydział Oceanografii i Geografii UG, 80-309 Gdańsk, Ul. Bażyńskiego 4, pok. B322 (budynek WNS) lub (po wcześniejszym uzgodnieniu*) portiernia Wydziału WNS
* kontakt: maciej.markowski@ug.edu.pl

Więcej szczegółów na stronie internetowej: 
Studia Podyplomowe GIS - System Informacji Geograficznej

Plan zajęć

Pierwszy zjazd planuje się w dniach 11-12.10.2025 r.
Szczegółowy plan zjazdów i układ modułów warsztatów dostępny będzie po zakończeniu etapu rekrutacji - przed rozpoczęciem studiów podyplomowych.

Miejsce zajęć:

Wydział Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego
Kampus Gdańsk
Ul. Bażyńskiego 4
80-309 Gdańsk

 

Kontakt:

Kwestie merytoryczne: dr Maciej Markowski, telefon +48 58 523 65 32 (kom. 602 67 66 94), email: maciej.markowski@ug.edu.pl
 

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 19. Wrzesień 2023 - 14:32; osoba wprowadzająca: Maciej Markowski Ostatnia zmiana: poniedziałek, 7. Lipiec 2025 - 17:17; osoba wprowadzająca: Maciej Markowski