edukacja

Firma QPS udostępniła licencję programów Qinsy, Qimera oraz Fledermaus

Ostatnia modyfikacja: czwartek, 7 Grudzień, 2023 - 16:44

Pragniemy poinformować, że na podstawie umowy zawartej pomiędzy firmą QPS (Quality Positioning Services) z siedzibą w Holandii a Uniwersytetem Gdańskim, firma QPS udostępniła Wydziałowi Oceanografii i Geografii w celach edukacyjnych licencje programów Qinsy, Qimera oraz Fledermaus. 

Warsztaty z podstaw ArcGIS Pro

Ostatnia modyfikacja: wtorek, 5 Grudzień, 2023 - 17:54

Szanowni Państwo,

Zespół Pracowni Systemów Informacji Geograficznej - GIS, wychodząc na przeciw oczekiwaniom Pracowników naszego Wydziału, ale również Osób, które w UG korzystają z oprogramowania firmy ESRI planuje zorganizować bezpłatny warsztat z podstaw posługiwania się narzędziem ArcGIS Pro, który jest naturalnym następcą oprogramowania ArcMap.

12. NUMER PROGRESSU JUŻ DOSTĘPNY!

Ostatnia modyfikacja: środa, 29 Listopad, 2023 - 22:32

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru czasopisma „Progress”, który stanowi niezwykłą platformę dla uczestników Pomorskiego Studenckiego Sympozjum Chemicznego, umożliwiając młodym naukowcom prezentację ich badań naukowych i przeglądowych w dziedzinach ścisłych. Tematyka artykułów jest zróżnicowana – od fizjologicznego znaczenia siarkowodoru przez nowe samoorganizujące się peptydy przeciwdrobnoustrojowe, charakterystykę chwilowych zjawisk świetlnych, wpływ nanocząstek na środowisko, po zaawansowane badania z chemii obliczeniowej nad parabenami.

Studencie, Doktorancie! Wypełnij ankietę, bądź aktywny!

Ostatnia modyfikacja: środa, 12 Październik, 2022 - 20:07

Parlament Studentów UG, Rada Doktorantów UG oraz CASiD rozpoczynają nowy rok akademicki od zaplanowania kolejnego cyklu szkoleń dla studentów i doktorantów.

Zachęcamy do wypełnienia krótkiej ankiety, która pozwoli nam zebrać opinie na temat dotychczas omawianej tematyki, jak również przygotować ofertę zupełnie nowych szkoleń i warsztatów.