Studentki WOiG na stażu w Islandii

Pani Magdalena Socha i Pani Hanna Wegnerowska Studentki Wydziału Oceanografii i Geografii od początku lipca br. realizują dwumiesięczne staże na Uniwersytecie Islandzkim (the University of Iceland) w Hύsavík Research Centre.

W ramach stażu studentki prowadzą badania terenowe na pływających jednostkach badawczych uniwersyteckiego centrum, polegające na prowadzeniu obserwacji i rejestrowaniu zachowań waleni, a także tworzeniu dokumentacji fotograficznej w celu identyfikacji poszczególnych osobników obserwowanych gatunków. Prowadzą badania terenowe również z lądu, polegające na rejestracji częstości oddechów waleni. 

Na Wydziale projekt koordynuje dr Ilona Kamińska z Biura Dziekana.

Projekt pt. „Mobilność w szkolnictwie wyższym” korzysta z dofinansowania o wartości 26 245,00 EUR otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG. Celem projektu jest zwiększenie mobilności studentów i pracowników uczelni pomiędzy Polską a Państwami-Darczyńcami.

Tekst za: dr I. Kamińska

 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: środa, 13. Lipiec 2022 - 10:28; osoba wprowadzająca: Kamila Mędrzycka Ostatnia zmiana: środa, 13. Lipiec 2022 - 10:28; osoba wprowadzająca: Kamila Mędrzycka