Oblicza młodej nauki

 

Zapraszamy na Panel „Oblicza młodej nauki”. W ramach panelu, który odbędzie się 7 lipca 2022 roku w Sali S208 na Wydziale Nauk Społecznych, będzie można poznać drogi kariery młodych, wyróżniających się naukowców, którzy pomimo wieku mają znaczne osiągnięcia.

Goście opowiedzą z czym borykali się zaczynając karierę, jakie wyzwania naukowe i przeszkody instytucjonalne napotykali w trakcie przygotowywania dysertacji i jakie mają w związku z tym refleksje. Przewidziano także czas na zadawania pytań i dyskusję publiczności.

W panelu udział wezmą:

dr Paweł Atroszko - adiunkt w Zakładzie Psychometrii i Statystyki IP WNS UG. Opiekun Koła Badań Psychologicznych Experior. W swej działalności naukowej poświęca się problemom uzależnień od pracy i od uczenia się.

dr Wacław Kulczykowski - Doktor archeologii na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Jego zainteresowania badawcze dotyczą średniowiecznych i nowożytnych systemów zaopatrywania miast w wodę. Finalista konkursu Popularyzator Roku 2020 organizowanego przez serwis PAP Nauka w Polsce oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. W 2017 r. otrzymał Nagrodę Miasta Gdańska dla Młodych Naukowców im. Jana Uphagena w kategorii nauk humanistycznych i społecznych.

dr Karolina Pierzynowska - adiunkt w Katedrze Biologii Molekularnej Wydzialu Biologii UG. Podczas swojej pracy naukowej poszukuje nowych strategii terapeutycznych chorób genetycznych i neurologicznych.

dr inż. Piotr Sliż - adiunkt w Zakładzie Systemów Zarządzania WZ UG. W swojej działalności naukowej skoncentrowany na problematyce organizacji procesów i nowoczesnych technologiach ICT

dr Agnieszka Ważna - adiunkt w Katedrze Ekonomiki Transportu na Wydziale Ekonomicznym UG. Nauczycielka akademicka z 10-letnim stażem. Naukowo rozwija się przede wszystkim w tematach związanych z transportem pasażerskim, mobilnością miejską, mobilnością współdzieloną i mikromobilnością.

Panel rozpoczyna II Kongres Młodej Nauki, multidyscyplinarną konferencję, która odbędzie się w dniach 7 – 10 lipca na UG. Więcej informacji na stronie www.kongresmlodejnauki.pl

Wstęp wolny

Plakat

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 30. Czerwiec 2022 - 11:12; osoba wprowadzająca: Anna Szady Ostatnia zmiana: czwartek, 30. Czerwiec 2022 - 11:24; osoba wprowadzająca: Anna Szady