Nagroda Wydawnictwa UG dla książki pod red. dr Aleksandry Brodeckiej-Goluch

Miło nam poinformować, że w konkursie ogłoszonym przez Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego na najlepszą książkę naukową, dydaktyczną oraz przedstawiającą rezultaty pracy doktorskiej, w kategorii książka dydaktyczna II miejsce zajęła publikacja Fizykochemiczne badania wód naturalnych - przewodnik do ćwiczeń laboratoryjnych, która powstała pod redakcją dr Aleksandry Brodeckiej-Goluch z Katedry Oceanografii Chemicznej i Geologii Morza.

W pracach nad książką brali udział również:

• dr Dominika Saniewska,
  • dr hab. Katarzyna Łukawska-Matuszewska, prof. UG,
  • dr Iga Nehring,
  • dr Paweł Tarasiewicz,
  • dr Olga Brocławik.

Serdecznie gratulujemy!

Podręcznik do ćwiczeń laboratoryjnych skierowany jest do studentów studiów przyrodniczych, zajmujących się badaniami wody, w tym do studentów studiów I stopnia na kierunkach: Oceanografia, Ochrona Środowiska, Gospodarka Wodna i Ochrona Zasobów Wód oraz Akwakultura. Treści podręcznika obejmują oznaczanie podstawowych parametrów fizykochemicznych w wodach naturalnych, tj. pomiary i analizy przede wszystkim tych popularnych w chemii środowiska parametrów, które decydują o właściwościach wód, stanowią tło środowiskowe do późniejszego omawiania wyników bardziej skomplikowanych analiz chemicznych bądź są pomocne w dyskusji o procesach fizycznych, chemicznych i biologicznych zachodzących w środowisku wodnym.

Data publikacji: środa, 2. Październik 2024 - 10:47; osoba wprowadzająca: Kamila Mędrzycka Ostatnia zmiana: środa, 2. Październik 2024 - 13:11; osoba wprowadzająca: Kamila Mędrzycka