Projekt Intellectual Property & Innovation Week,

Centrum Transferu Technologii UG rozpoczyna realizację swojej nowej strategii rozwoju od Intellectual Property & Innovation Week, realizowanego pod patronatem Urzędu Patentowego RP oraz Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii. Wydarzenie organizowane jest w ramach Światowego Dnia Własności Intelektualnej, który został ustanowiony przez Światową Organizację Własności Intelektualnej na 26 kwietnia.

Kiedy: 22-26 kwietnia 2024
Gdzie: Uniwersytet Gdański
Dla kogo: Dla naukowców, doktorantów i studentów z UG i Uczelni Fahrenheita

Na wydarzenie wymagana jest wcześniejsza rejestracja

Intellectual Property & Innovation Week to kilkanaście wykładów, warsztatów, spotkań i paneli dyskusyjnych dla badaczy i wynalazców, którzy chcą skutecznie skomercjalizować swoje prace. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie wydarzenia.

Skorzystaj z wiedzy praktyków i poznaj tajniki skutecznego budowania biznesu opartego o wyniki badań naukowych. Dowiedz się:

• Kiedy i jak warto chronić wyniki badań?
  • Jak przebiega proces ochrony wyników badań i procedura patentowa - krok po kroku?
  • Ile kosztuje ochrona wynalazku?
  • Jak zamienić osiągnięcia naukowe w dochodowy biznes?
  • Jak opracować projekt dla inwestora?
  • Jak przygotować się do spotkania z inwestorem?

Wiedzą i doświadczeniem podzielą się m.in.:

• Zastępca Prezesa Urzędu Patentowego RP dr Piotr Zakrzewski
  • Dyrektor Invest in Pomerania Wojciech Tyborowski
  • Wiceprezeska Zarządu Gdańskiej Fundacji Przedsiębiorczości Inkubator Starter Magdalena Wójtowicz
  • Manager of Startup Development Department - Inkubator Starter Ewa Ropela
  • EIT Health Ecosystem Lead for Poland Joanna Broy
  • Partner Zarządzający funduszu inwestycyjnego YouNick Mint Aleksander Kłósek
  • Mentor ponad 200 start-upów technologicznych Daniel Kullig
  • Europejski Rzecznik Patentowy Kancelarii Patentowej i Adwokackiej TRILOKA Maciej Czarnik
  • Product managerka, Kierowniczka Centrum Badawczo-Rozwojowego Currenda Lab Klaudia Maciejewska
  • Prezes Zarządu Base Group Jakub Kaszuba
  • Project Manager - Gdański Park Naukowo-Technologiczny Jaśmina Zwierz

Podczas trzech dni poruszymy takie tematy, jak:

• innowacyjność,
  • ochrona własności intelektualnej,
  • patenty międzynarodowe,
  • komercjalizacja wynalazków i wyników badań,
  • poszukiwanie inwestorów,
  • przygotowanie do rozmów z inwestorami,
  • start-upy,
  • pozyskiwanie funduszy na badania.

Czwarty dzień konferencji (25.04.2024 r.) przeznaczony jest na wydarzenia towarzyszące, organizowane przez Biuro Nauki oraz Biuro Analiz i Ekspertyz.

Biuro Nauki organizuje interaktywną grupową zabawę edukacyjną Escape Room - Open Access. Treści zagadek łączą się z tematyką związaną z ruchem Otwartej Nauki oraz zasadami otwartego publikowania. Uczestnicy nie będą musieli wydostać się z pokoju, jak to jest zwykle praktykowane, a będą prowadzić poszukiwania hasła, które pozwoli na publikację artykułu naukowego. Wydarzenie przeznaczone dla pracowników naukowych i doktorantów.

Natomiast Biuro Analiz i Ekspertyz zorganizuje spotkania poświęcone w pełni przedsiębiorczości.

Będzie to dzień pełen inspiracji i spotkań z fantastycznymi osobowościami! Dowiecie się, jak z pomysłu zbudować znakomicie prosperujący biznes. Porozmawiamy także o cieniach i blaskach pracy w startupach i korporacjach, a także dowiecie się tego, czym jest Business Information Management i jak to jest opuścić korporację, by zacząć przygodę przedsiębiorcy. Na te spotkania zapraszamy zwłaszcza studentów i doktorantów.

Piątego dnia (26.04.2024 r.) będzie można umówić się na indywidualną konsultację prawną z Centrum Transferu Technologii dotyczącą zagadnienia „Jak skutecznie zabezpieczyć prawa do własności intelektualnej przy współpracy z firmą?”.

Zobacz cały program i dołącz do nas na Intellectual Property & Innovation Week:

Zarezerwuj miejsce

Tekst za: ug.edu.pl

Data publikacji: czwartek, 11. Kwiecień 2024 - 06:52; osoba wprowadzająca: Kamila Mędrzycka Ostatnia zmiana: czwartek, 11. Kwiecień 2024 - 09:00; osoba wprowadzająca: Kamila Mędrzycka