Porozumienie o współpracy Uniwersytetu Gdańskiego z Biurem Hydrograficznym Marynarki Wojennej

W dniu 21 lutego 2024 r. zostało podpisane porozumienie o współpracy Uniwersytetu Gdańskiego z Biurem Hydrograficznym Marynarki Wojennej.

Zawarte porozumienie umożliwi intensyfikację funkcjonującej od wielu lat współpracy pomiędzy obiema instytucjami w obszarze wymiany posiadanych danych dotyczących środowiska Morza Bałtyckiego, jak również wymiany wiedzy i doświadczeń w zakresie prowadzenia badań oceanograficznych i hydrograficznych na polskich obszarach morskich.  Strony porozumienia zadeklarowały także wolę współpracy w obszarze działalności edukacyjnej, zwłaszcza w dziedzinie najnowszych trendów szkolenia hydrografów morskich.

W imieniu Biura Hydrograficznego Marynarki Wojennej porozumienie podpisał szef BHMW, kmdr Dariusz Kolator, a w imieniu Uniwersytetu Gdańskiego Dziekan Wydziału Oceanografii i Geografii dr. hab. Waldemara Surosza, profesor UG.

Tekst za: Biuro Hydrograficzne Marynarki Wojennej, https://bhmw.wp.mil.pl/pl/articles/6-aktualnosci/zawarcie-porozumienia-o-wspolpracy-z-uniwersytetem-gdanskim/

Data publikacji: wtorek, 27. luty 2024 - 07:57; osoba wprowadzająca: Kamila Mędrzycka Ostatnia zmiana: środa, 28. luty 2024 - 09:42; osoba wprowadzająca: Kamila Mędrzycka