Profesor wizytujący, prof. John P. Smol z Queen's University (Kanada)

W ramach programu „Profesorowie Wizytujący UG” na zaproszenie prof. dr. hab. Wojciecha Tylmanna, Kierownika Katedry Geomorfologii i Geologii Czwartorzędu gościem naszego Wydziału będzie Prof. John P. Smol z Queen’s University w Kingston w Kanadzie.

Profesor Smol jest niekwestionowanym autorytetem i światowym liderem badań paleoekologicznych i paleolimnologicznych. Od wielu lat prowadzi badania jezior w Arktyce i obserwuje dramatyczne zmiany ekosystemów arktycznych. Jego horyzonty badawcze są bardzo szerokie i obejmują problemy współczesnej ekologii, a także przeszłych zmian ekosystemów w różnych skalach czasowych. Jest autorem ponad 700 artykułów naukowych i 24 książek. Jego prace były cytowane w literaturze światowej ponad 50 000 razy.

Prof. Smol przedstawi dwa otwarte dla wszystkich zainteresowanych wykłady:

  • “From tundra ponds to the Northern Great Lakes: Climate-driven regime shifts in Arctic ecosystems”
  • “Lakes in the Anthropocene: Using the past to better prepare for the future”.

Jego wizyta będzie dedykowana również rozwinięciu współpracy pomiędzy Paleoecological Environmental Assessment and Research Laboratory (PEARL) i Katedrą Geomorfologii i Geologii Czwartorzędu UG.

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 18. Styczeń 2024 - 10:17; osoba wprowadzająca: Kamila Mędrzycka Ostatnia zmiana: czwartek, 18. Styczeń 2024 - 10:17; osoba wprowadzająca: Kamila Mędrzycka