XX Sympozjum Młodych Oceanografów

W dniu 1 grudnia br. na Wydziale Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego odbyło się XX Sympozjum Młodych Oceanografów.

Tegoroczne sympozjum zostało objęte patronatem honorowym przez Jego Magnificencję Rektora Uniwersytetu Gdańskiego prof. dr hab. Piotra Stepnowskiego.

Sympozjum skierowane było do studentów, doktorantów i pracowników naukowych, którzy nie uzyskali jeszcze stopnia naukowego doktora i prowadzą badania ściśle powiązane z tematyką morską.

Najlepsze referaty oraz postery zostały nagrodzone przez Kapitułę w składzie:

dr hab. Anita Lewandowska, prof. UG- Przewodnicząca SMO
dr hab. Mirosław Darecki, prof. IO PAN
dr hab. Dariusz Fey, prof. MIR-PIB
dr hab. Urszula Janas, prof. UG
prof. dr. hab. Hanna Mazur-Marzec
prof. dr hab. Ksenia Pazdro

Laureatami Sympozjum zostali:

Nagrodę im. prof. Lucyny Falkowskiej:
Pani mgr Karolina Jonko-Sobuś za pracę pt. „Identyfikacja populacyjna ryb południowego Bałtyku: spektroskopia w bliskiej podczerwieni (Near Infrared spectroscopy) i jej potencjał w badaniach biologicznych na przykładzie śledzia bałtyckiego (Clupea harengus).”,

Nagrodę im. prof. Krzysztofa Skóry:
Pan mgr Anthony Andrieu
za pracę pt.” Określenie parametrów morfologicznych
i funkcjonalnych komórek hemolimfy u małży Macoma balthica chorujących na neoplazję zakaźną”,

Nagrodę im. prof. Haliny Piekarek-Jankowskiej:
Pani mgr Maria Osińska
 za pracę pt. „Opis zmienności hydrodynamiki zatoki Antarktycznej spowodowanej wzrastającymi wypływami wód lodowcowych”,

NADZIEJA OCEANOGRAFII:
Pani Magdalena Socha za pracę pt. „Aktywność antybakteryjna bałtyckiego szczepu sinicy Aphanizomenon sp. KUC C1”.

Nagrody za przedstawione postery otrzymały:

• Pani mgr Karolina Pałucha za pracę pt. „Charakterystyka hodowlana i użytkowa hybrydy Sparctic 2 – nowego kandydata do produkcji akwakulturowej”.
  • Pani Julia Ejkszto za pracę pt. „Wstępne badania nad parazytofauną stynki (Osmerus eperlanus) z Morza Bałtyckiego”.
  • Pani Aleksandra Sikorska za pracę pt. „Rola okrzemek w obiegu rtęci w rejonie Cypla Helskiego”.

Serdecznie gratulujemy!

Relacja na stronie UG: https://ug.edu.pl/news/pl/6181/xx-sympozjum-mlodych-oceanografow

Poniżej fotorelacja z wydarzenia.

W załączeniu poniżej znajduje program XX Sympozjum Młodych Oceanografów oraz książka abstraktów.

Tekst za: dr hab. A. Lewandowską, prof. UG

Zdjęcia autorstwa: Marcel Jakubowski, Zespół Prasowy UG/ University of Gdańsk Press Office

Załącznik Rozmiar
program 135.82 KB