Wykład dr Małgorzaty Frydrych na wspólnym posiedzeniu GTN i PTG

Wydział Nauk o Ziemi Gdańskiego Towarzystwa Naukowego oraz Oddział Gdański Polskiego Towarzystwa Geograficznego mają zaszczyt zaprosić Państwa na wspólne, otwarte posiedzenie naukowe, które odbędzie się 02.03.2022 (czwartek) o godzinie 17:00 na Uniwersytecie Gdańskim, na Wydziale Nauk Społecznych i Instytutu Geografii przy ul. Bażyńskiego 4, w auli S203.

Na spotkanie została zaproszona dr Małgorzata Frydrych, prowadząca badania na Wydziale Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego. Wygłosi referat pt. Sedymentologiczne i morfologiczne cechy ozów obszaru staroglacjalnego Polski oraz warunki ich kształtowania.

W trakcie referatu zaprezentowane zostaną wyniki badań nad ozami obszaru staroglacjalnego Polski. Analiza sedymentologiczna przeprowadzona w wybranych formach pozwoliła na wyróżnienie typowych litofacji oraz subśrodowisk akumulacji osadów. Na ich podstawie zaproponowano kilka modeli powstawania ozów na badanym obszarze. Zostaną przedstawione również wyniki analizy morfometrycznej, która objęła około 300 form, a jej wyniki posłużyły do opracowania klasyfikacji morfologicznej ozów powstałych na przepuszczalnym podłożu.

Sekretarz Wydziału Nauk o Ziemi

Gdańskiego Towarzystwa Naukowego

dr Damian Moskalewicz

Tekst za: dr D. Moskalewicz