Sympozjum Młodych Oceanografów

W dniu 2 grudnia 2022 roku odbyło się XIX Sympozjum Młodych Oceanografów.

Uczestnicy konkurowali o jedną z 3 trzech nagród dla doktorantów ufundowanych przez Pana Dziekana Wydziału Oceanografii i Geografii UG, dr hab. Waldemara Surosza, prof. UG oraz nagrodę studencką „Nadzieja Oceanografii” ufundowaną przez Prorektora ds. Studentów i Jakości Kształcenia Uniwersytetu Gdańskiego.

Kapituła w składzie:

dr hab. Anita Lewandowska, prof. UG

dr hab. Mirosław Darecki, prof. IO PAN

dr hab. Dariusz Ficek, prof. AP

prof. dr. hab. Hanna Mazur-Marzec

dr hab. inż. Adam Olejnik, prof. AMW

prof. dr hab. Ksenia Eugenia Pazdro

dr hab. Małgorzata Witak prof. UG

przyznała:

Nagrodę im.  prof. Lucyny Falkowskiej  pani mgr Kindze Hoszek  za pracę pt. Analiza wpływu norfluoksetyny na wybrane szlaki metaboliczne i obronne bezkręgowców wykorzystując Mytilus trossulus jako gatunek modelowy”.

Nagrodę im. prof. Krzysztofa Skóry pani mgr Marlenie Szeligowskiej za pracę pt. Wpływ zaniku lodu morskiego i cofania się lodowców na wody przybrzeżne w Oceanie Arktycznym i Południowy”.

Nagrodę im. prof. Haliny Piekarek-Jankowskiej pani mgr Dagmarze Litwickiej  za pracę pt. Zmienność oraz przybliżone zależności opisujące rzeczywiste właściwości optyczne cząstek zawieszonych w wodzie morskiej w arktycznych fiordach zachodniego Spitsbergenu”.

Nagrodę „Nadzieja Oceanografii”, otrzymała pani Agnieszka Zimoch za pracę pt. „Gatunek obcy zmieraczka Platorchestia platensis na wybrzeżu Zatoki Gdańskiej - wstępne badania”.

Streszczenia nagrodzonych wystąpień znajdują się w załączniku niniejszego komunikatu.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy, a  nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych!

Do zobaczenia za rok na jubileuszowym XX Sympozjum Młodych Oceanografów!

Tekst za: dr hab. A. Lewandowska, prof. UG oraz dr I. Nehring

Załącznik Rozmiar
abstrakty nagrodzonych prac 237.7 KB

Data publikacji: poniedziałek, 5. Grudzień 2022 - 13:49; osoba wprowadzająca: Kamila Mędrzycka Ostatnia zmiana: wtorek, 6. Grudzień 2022 - 07:28; osoba wprowadzająca: Kamila Mędrzycka