Zawody okręgowe XLVI Olimpiady Geograficznej

W dniach 8-9 lutego 2020 roku odbyły się w zawody okręgowe XLVI Olimpiady Geograficznej. Tradycyjnie miejscem goszczącym zawodników i jurorów było III Liceum Ogólnokształcące im. Marynarki Wojennej RP. Do zawodów etapu okręgowego przystąpiło 57 uczniów. W sobotę odbyła się część pisemna, a w sobotę do odpowiedzi na quiz geograficzny i do części ustnej przystąpiło 17 uczniów. Najliczniejszą reprezentację zgłosiło III LO w Gdyni. Tegoroczne zawody okręgowe były pierwszymi za które odpowiadał nowy Komitet okręgowy, któremu obecnie przewodzi dr Marcina Połom z Zakładu Rozwoju Regionalnego, a funkcję sekretarza pełni mgr Aleksandra Cicharska z Zakładu Gospodarki Przestrzennej. Ponadto w zawodach okręgowych, spośród pracowników Wydziału Oceanografii i Geografii UG rolę jurora sprawowali: prof. T. Palmowski, prof. L. Łęczyński, dr K. Jereczek-Korzeniewska, dr K. Nowicka, dr M. Pacuk, dr T. Sadoń-Osowiecka, dr D. Studzińska, dr M. Tarkowski i mgr K. Puzdrakiewicz. Pracę KO wspierali także pozostali członkowie, absolwenci naszego Wydziału, czynni nauczyciele geografii: mgr A. Pleszkun i mgr W. Kowalik, a także laureat wcześniejszych edycji Olimpiady i absolwent Wydziału - Adam Rytel.

Zapraszamy na stronę internetową Olimpiady Geograficznej - Komitetu Okręgowego w Gdańsku

Data publikacji: wtorek, 11. luty 2020 - 13:36; osoba wprowadzająca: Anna Kietrys-Tusk Ostatnia zmiana: środa, 12. luty 2020 - 10:35; osoba wprowadzająca: Kamila Mędrzycka