„Mistrzowie Dydaktyki" z Wydziału Oceanografii i Geografii

W październiku br. tutorki z Wydziału Oceanografii i Geografii, profesor Urszula Janas, dr Ewa Szymczak i dr Mirosława Malinowska brały udział w szkoleniu University Teaching and Tutoring w ośrodku akademickim w Uniwersytecie w Groningen (Holandia).

Program szkolenia obejmował zagadnienia Active Learning, Course design, Microstructure of Lesson, Video and peer observation, Micro-teaching, Tutoring.

Celem projektu dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój jest rozwijanie tutoringu akademickiego oraz innych innowacyjnych metod dydaktycznych w Uniwersytecie Gdańskim. Uczestniczący w nim wykładowcy UG, biorą udział w kilkudniowych wizytach studyjnych i szkoleniach na renomowanych uczelniach europejskich, plasujących się w pierwszej setce rankingu szanghajskiego. Zdobyte umiejętności wykorzystają obejmując opieką tutorską studentów.

Z Wydziału Oceanografii i Geografii w projekcie udział biorą także, dr hab. Joanna Fac-Beneda, prof. UG, mgr Agnieszka Wochna, dr hab. Anita Lewandowska, prof. UG, dr Anna Toruńska-Sitarz, dr Aleksandra Zgrundo.

Data publikacji: wtorek, 29. Październik 2019 - 09:36; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki Ostatnia zmiana: wtorek, 29. Październik 2019 - 09:38; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki