Konkurs na stanowisko doktorant-stypendysta w projekcie NCN OPUS 11

Nazwa jednostki: Instytut Oceanografii, Wydział Oceanografii i Geografii, Uniwersytet Gdański

Liczba stanowisk: 1

Miasto: Gdynia

Link do strony www jednostki: www.ug.edu.pl

Nazwa stanowiska: doktorant-stypendysta

Wymagania:

1. Ukończone studia magisterskie na kierunku oceanografia, chemia, ochrona środowiska lub pokrewne oraz status studenta-doktoranta w dziedzinie nauk przyrodniczych.

2. Szeroka praktyka w prowadzeniu badań na morzu podczas wielodniowych rejsów badawczych (pobieranie próbek osadów i wód porowych, wody morskiej).

3. Znajomość technik ekstrakcji sekwencyjnej stosowanych w badaniach morza, a w szczególności analiza form żelaza i fosforu.

4. Dorobek naukowo-badawczy uwzględniający publikacje w czasopismach o zasięgu międzynarodowym.

Opis zadań:

1. Aktywny udział w wielodniowych rejsach badawczych – pobieranie rdzeni osadów, przygotowanie próbek do dalszych analiz, ekstrakcja wód porowych, wykonywanie podstawowych analiz metodami spektrofotometrycznymi w wodach porowych bezpośrednio po pobraniu próbek na statku.

2. Wykonanie analiz wilgotności oraz LOI w próbkach osadów.

3. Analiza zawartości form występowania żelaza i fosforu w osadach morskich

4. Analiza węgla organicznego w próbkach pobranych osadów morskich.

5. Udział w przygotowywaniu publikacji naukowych obejmujących uzyskane wyniki.

Typ konkursu NCN: OPUS – ST

Termin składania ofert: 28.10. 2019, godz. 7:00

Forma składania ofert: dowolnie (e-mail; osobiście)

Warunki zatrudnienia: Stypendium w wysokości 2500 zł miesięcznie przyznane na okres 6 miesięcy.

Dodatkowe informacje:

Aplikację (CV naukowe + list motywacyjny + oświadczenie o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych w procesie rekrutacji) proszę składać w sekretariacie Zakładu Chemii Morza i Ochrony Środowiska Morskiego (adres: Instytut Oceanografii, Uniwersytet Gdański, Wydział Oceanografii i Geografii, al. Marszałka Piłsudskiego 46, 81 - 378 Gdynia, p.331) lub mailowo: krystyna.krajewska@ug.edu.pl; z dopiskiem: OPUS 11 - doktorant

Data publikacji: poniedziałek, 14. Październik 2019 - 13:31; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki Ostatnia zmiana: poniedziałek, 14. Październik 2019 - 13:31; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki