Studenci gospodarki przestrzennej wzięli udział w Pomorskiej Letniej Akademii Planowania Przestrzeni Publicznej

Trzydziestu studentów i studentek trzech trójmiejskich uczelni – Uniwersytetu Gdańskiego, Politechniki Gdańskiej oraz Akademii Sztuk Pięknych reprezentujący kierunki gospodarka przestrzenna, architektura, grafika i malarstwo w czerwcu i pierwszej połowie lipca wzięło udział w Pomorskiej Letniej Akademii Planowania Przestrzeni Publicznej, której organizatorem jest Zarząd Województwa Pomorskiego.

Prace prowadzone były w interdyscyplinarnych zespołach nad wizjami integracji i zagospodarowania przestrzennego trzech obszarów na terenie gminy Czersk: miejscowości Odry i Wojtal oraz rezerwatu Kamienne Kręgi. Zadaniem każdego zespołu było wykonanie koncepcji obejmującej zróżnicowane skale przestrzenne – od skali makro, czyli całościowej strategii rozwoju przestrzeni publicznych, w tym stworzeniu powiązań pomiędzy przedmiotowymi lokalizacjami, poprzez koncepcje zagospodarowania konkretnych lokalizacji, do rozwiązań bardzo szczegółowych – dotyczących detali architektonicznych, identyfikacji wizualnych i znaków graficznych.

Wśród sześciu opiekunów merytorycznych akademii dwoje to nauczyciele akademiccy z Wydziału Oceanografii i Geografii: mgr inż. arch. Joanna Jaczewska oraz mgr Krzysztof Kopeć. Okres wakacji to czas na ostateczne dopracowanie projektów. Ich publiczna prezentacja będzie miała miejsce w październiku.

Data publikacji: poniedziałek, 15. Lipiec 2019 - 09:15; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki Ostatnia zmiana: poniedziałek, 15. Lipiec 2019 - 13:29; osoba wprowadzająca: Kamila Mędrzycka