Geografia i gospodarka przestrzenna wysoko w rankungu Perspektyw | Wydział Oceanografii i Geografii

Geografia i gospodarka przestrzenna wysoko w rankungu Perspektyw

Niezmiernie nam miło poinformować kandydatów na studia, że prowadzone na Wydziale Oceanografii i Geografii kierunki studiów - geografia i gospodarka przestrzenna, plasują się wysoko w tegorocznym rankungu Perspektyw. Kierunek Geografia zajęła 5 miejce na 13 ocenianych uczelni wśród ocenianych kierunków przyrodnicznych. Również 5 miejsce w grupie 24 ocenianych kierunków społecznych zajęła nasza Gospodarka przestrzenna.

Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2018 to uporządkowana informacja o najpopularniejszych kierunkach studiów (nietechnicznych) prowadzonych w polskich uczelniach akademickich. Ranking Kierunków Studiów Perspektywy 2018, w zależności od specyfiki danego kierunku, składa się od 11 do 13. wskaźników pogrupowanych w sześć kryteriów. Różne są również wskaźniki wag poszczególnych kryteriów w zależności od specyfiki kierunku. Są to: Ocena przez kadrę akademicką, Ekonomiczne losy absolwentów, Ocena parametryczna, Uprawnienia do nadawania stopni naukowych, Nadane stopnie naukowe, Publikacje, Cytowalność, FWCI (Field-Weighted Citation Impact), Dostępność kadr wysokokwalifikowanych dla studentów, Akredytacje, Patenty i prawa ochronne oraz Kryteria dodatkowe.

poniedziałek, 17 czerwca 2019 roku, 10:35