EGEA Eastern Regional Congress 2019 w Gdańsku

W dniach 8-12 kwietnia w Gdańsku odbył się Regionalny Kongres Wschodni (Eastern Regional Congress) będący jednym z najważniejszych corocznych wydarzeń Europejskiego Stowarzyszenia Młodych Geografów i Studentów Geografii (European Geography Assiociation for Students and Young Geographers). Studenci zrzeszeni w EGEA Gdańsk oraz EGEA Warszawa ze wsparciem Studenckiego Koła Naukowego Geografów UG zorganizowali wydarzenie pod nazwą “Living on the coast – handling life by water”.

Na Kongres przybyło 103 uczestników z 65 uczelni w Europie. Goście mieli do wyboru pięć tematów warsztatów zintegrowanych z sesją terenową, cztery tematy szkoleń i wspólne wykłady. Program zajęć uzupełniły pozostałe aktywności i konferencyjne spotkania niezbędne w utrwaleniu organizacji EGEA.

EGEA Eastern Regional Congress 2019 było największym w historii wydarzeniem, którego współorganizowaniem zajęli się studenci geografii UG. Dotychczasowe wyróżniające się spotkania zorganizowane przez SKNG UG (dawniej SKNG WSP) to samodzielne przygotowanie Ogólnopolskich Zjazdów Studenckich Kół Naukowych Geografów, które odbyły się w 1968, 1977.

zdjęcie grupowe

Data publikacji: piątek, 26. Kwiecień 2019 - 09:49; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki Ostatnia zmiana: piątek, 26. Kwiecień 2019 - 09:54; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki