"Mistrzowie Dydaktyki" z Wydziału Oceanografii i Geografii

„Mistrzowie dydaktyki” – rozpoczęła się realizacja kolejnego projektu POWER na naszej uczelni.

Celem projektu dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój jest rozwijanie tutoringu akademickiego i innych innowacyjnych metod dydaktycznych w Uniwersytecie Gdańskim. Uczestniczący w nim wykładowcy UG, wezmą udział w kilkudniowych wizytach studyjnych i szkoleniach na renomowanych uczelniach europejskich, plasujących się w pierwszej setce rankingu szanghajskiego. Zdobyte umiejętności wykorzystają obejmując opieką tutorską studentów. W projekcie weźmie udział 38 nauczycieli ze wszystkich Wydziałów UG oraz 114 studentów. Z Wydziału Oceanografii i Geografii w projekcie weźmie udział pięć nauczycielek akademickich - dr Ewa Szymczak, dr hab. Joanna Fac-Beneda, prof. nadzw., mgr Agnieszka Wochna, dr hab. Anita Lewandowska, prof. nadzw. oraz dr Anna Toruńska-SitarzBudżet projektu wynosi 328 776 zł.

W kwietniu br. dwie tutorki z Wydziału, profesor Fac-Beneda i mgr Agnieszka Wochna brały udział w szkoleniu tutorskim w ośrodku akademickim w Uniwersytecie w Groningen (Holandia). Podczas szkolenia tutorki doświadczały innowacyjnych metod dydaktycznych tj. Course design, Active Learning, Microstructure of a Lesson, Video observation, Micro-teaching (with camera) i oczywiście Tutoring.

W kolejnych miesiącach na szkolenia pojadą kolejne tutorki. Natomiast w przyszłym roku akademickim nowych metod doświadczą nasi studenci, podopieczni przeszkolonych tutorów.

Data publikacji: poniedziałek, 15. Kwiecień 2019 - 11:50; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki Ostatnia zmiana: czwartek, 18. Kwiecień 2019 - 09:26; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki