Odznaczenia państwowe dla pracowników Wydziału

W dniu 20 marca 2020 roku minie 50 lat od powstania Uniwersytetu Gdańskiego. Dziś to największa uczelnia w regionie pomorskim, która wywarła niepodważalny wpływ na rozwój nowoczesnej Polski, nauki i szkolnictwa wyższego. 20 marca każdego roku Uniwersytet Gdański obchodzi swoje święto. W tym roku w czasie uroczystego posiedzenia Senatu UG z okazji Święta Uczelni JM Rektor Uniwersytetu Gdańskiego prof. Jerzy Piotr Gwizdała otworzył jubileuszowy rok 50-lecia UG. Święto Uniwersytetu Gdańskiego odbyło 20 marca 2019 roku w Sali Teatralnej, budynku Neofilologii Wydziału Filologicznego UG. W uroczystości wzięli udział pomorscy parlamentarzyści, przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, kościelnych, korpus dyplomatyczny, rektorzy uczelni, przedstawiciele instytucji naukowych, instytucji publicznych i pomorskich firm, mediów oraz społeczność akademicka UG.

W czasie Święta Uniwersytetu Gdańskiego zostały wręczone odznaczenia państwowe. Złotym Krzyżem Zasługi został uhonorowany prof. Adam Krężel, a Brązowym Krzyżem Zasługi – dr hab. Małgorzata Witak.

Krężel

Witak

Data publikacji: piątek, 22. Marzec 2019 - 09:18; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki Ostatnia zmiana: piątek, 22. Marzec 2019 - 09:22; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki