Absolwentki oceanografii nagrodzone w Konkursie Polskiego Towarzystwa Hydrobiologicznego

Z przyjemnością informujemy, że dwie absolwentki kierunku oceanografia zostały laureatkami Konkursu Polskiego Towarzystwa Hydrobiologicznego im. Profesora M. Gieysztora na wyróżniające się prace magisterskie w dziedzinie hydrobiologii (edycja 2018).

Pierwsza laureatką jest Pani mgr Marta Słomińska, absolwentka oceanografii. Jej praca pt. The role of zoobenthic communities in the functioning of Puck Bay coastal biotopes" otrzymała II nagrodę i została wykonana w Zakładzie Ekologii Eksperymentalnej Organizmów Morskich Uniwersytetu Gdańskiego pod kierunkiem dr hab. Urszuli Janas, prof. nadzw.

Kolejną laureatką jest Pani mgr Julia Tuszer-Kuncdoktorantka I roku Środowiskowych Studiów Doktoranckich na Wydziale Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego. Jej praca pt.: „Wpływ zasolenia i temperatury na aktywność i tempo metabolizmu całkowitego Rangia cuneata (G. B. Sowerby I, 1831)”, otrzymała III nagrodę i została wykonana w Zakładzie Ekologii Eksperymentalnej Organizmów Morskich pod opieką dr hab. Moniki Normant-Saremby, prof. nadzw.

Gratulujemy laureatkom oraz promotorkom prac!

Data publikacji: poniedziałek, 11. Marzec 2019 - 11:46; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki Ostatnia zmiana: środa, 13. Marzec 2019 - 11:32; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki