Projekt dr Magdaleny Szmytkowskiej wybrany do dofinansowania przez Polsko-Niemiecką Fundację na Rzecz Nauki

Projekt „Obszary aktywności społecznej polskich migrantów w Niemczech. Studium porównawcze Berlina i Hamburga” ma na celu określenie charakteru obecności i aktywności społecznej polskich imigrantów w przestrzeni miejskiej oraz porównanie zachowań społecznych i form uczestnictwa w życiu publicznym Polaków zamieszkujących w Berlinie i Hamburgu. Wynikiem realizacji projektu będzie przygotowanie publikacji naukowych w formie artykułów w języku polskim, niemieckim i angielskim oraz udział wszystkich partnerów projektu w międzynarodowych konferencjach poświęconych migracjom we współczesnym świecie. Ponadto, partnerzy wykorzystają współpracę do złożenia wniosku w ramach konkursu głównego do Polsko-Niemieckiej Fundacji na rzecz Nauki, rozszerzając zakres przestrzenny badania poprzez włączenie do badania migracji transgranicznych na pograniczu polsko-niemieckim. Tym samym zrealizowane zostanie obszerne studium porównawcze migracji Polaków do Niemiec, obejmujące różne typy migracji i ich zasięg odziaływania na obszarze Niemiec.

Kierownikiem projektu koordynowanego przez Uniwersytet Gdański jest dr Magdalena Szmytkowska z Wydziału Oceanografii i Geografii. Budżet projektu to 10 000 EUR.

Data publikacji: poniedziałek, 19. Listopad 2018 - 08:59; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki Ostatnia zmiana: poniedziałek, 19. Listopad 2018 - 08:59; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki