Ostatnie spotkanie partnerów projektu Baltic Blue Biotechnology ALLIANCE (INTERREG BSR)

W sierpniu i październiku odbyły się spotkania partnerów Projektu ALLIANCE (INTERREG BSR). Projekt wchodzi w ostatnią fazę realizacji. Pracownicy projektu oraz przedstawiciele dwóch będących pod opieką projektu case’ów z Wydziału Oceanografii i Geografii UG wzięli udział w konferencji Blue Biotechnology in the Baltic Sea Region w Greifswaldzie (22-24.08.2018 r.) organizowanego przez SUBMARINER Network, oraz ALLIANCE Partner Meeting w Kłajpedzie (10-12.10.2018 r.), którego gospodarzem był Klaipeda Science and Technology Park.

Była to dobra okazja do zaprezentowania osiągnięć case’ów biorących udział w programie mentorskim szerokiemu spektrum przedstawicieli nauki, biznesu i regionalnych władz. Na każdym ze spotkań partnerzy mieli również okazję zapoznać się z produktami stworzonymi w czasie trwania i przy wsparciu projektu ALLIANCE.

Podczas ostatniego formalnego spotkania mówiono także strategii na najbliższe lata w celu dalszej planowanej współpracy i rozwoju morskiej Błękitnej Biotechnologii w Rejonie Morza Bałtyckiego.

Projekt ALLIANCE finansowany z programu INTERREG Morza Bałtyckiego 2014-2020 rozpoczął się 1.03.2016. Sieć ALLIANCE gromadzi i integruje instytucje z regionu Morza Bałtyckiego zajmujące się błękitną biotechnologią.

Kierownik projektu w UG: dr hab. Katarzyna Palińska, prof. nadzw., katarzyna.palinska@ug.edu.pl

Więcej informacji o projekcie oraz case’ach z Uniwersytetu Gdańskiego na stronie:

logotypy allliance

Data publikacji: piątek, 19. Październik 2018 - 13:55; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki Ostatnia zmiana: piątek, 19. Październik 2018 - 13:56; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki