Dzień Ryby w Helu | Wydział Oceanografii i Geografii

Dzień Ryby w Helu

Stacja Morska im. Profesora Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego wraz z partnerami, corocznie organizuje okolicznościowe lokalne święto pod nazwą Dzień Ryby w Helu.

Wydarzenie to ma przypominać społeczeństwu o roli ryb w ekosystemie Bałtyku, zwracać uwagę na gatunki chronione, funkcję ryb w gospodarce i życiu człowieka, uświadamiać o przyjaznych środowisku metodach pozyskiwania ryb na potrzeby ludzi.

Wspominamy także o organizmach które bez ryb żyć nie mogą m.in. o ssakach morskich , a poza sprawami morskimi poruszany jest temat rzek uchodzących do Bałtyku i stanowiących z nim ekosystemową całość. Jest to impreza edukacyjna, gdzie wiedza przekazywana jest poprzez ekspozycję, zabawę i konkursy.

W tym roku gatunkami przewodnimi Dnia Ryby w Helu będą ryby niewykorzystywane komercyjnie, niezwykłe, rzadkie i mało znane.

Zapraszamy do Helu 28 lipca 2018 r. w godzinach 11:00 – 17:00. Miejsce: Bulwar Nadmorski im. Prof. Kazimierza Demela, pomosty Parku Wydmowego, teren przy fokarium, okolice Błękitnej Wioski (ulice Portowa i Rybacka).

Szczegóły w zaproszeniu oraz na plakacie.

PDF icon Zaproszenie667.1 KB
środa, 25 lipca 2018 roku, 10:39