III Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Problemy i wyzwania geografii komunikacji”

W imieniu Komitetu organizacyjnego serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w III Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt. „Problemy i wyzwania geografii komunikacji” organizowanej wspólnie przez Komisję Geografii Komunikacji Polskiego Towarzystwa Geograficznego i Uniwersytet Gdański w dniach 10-11 maja 2018 r. 

Rok 2018 r. jest szczególny dla Polskiego Towarzystwa Geograficznego, które przeżywa 100 rocznicę istnienia. Konferencja wpisuje się w obchody pięknego jubileuszu i jest znakomitą okazją do zaprezentowania aktualnych badań naukowych z zakresu transportu i łączności, a także ich podsumowań w ujęciu wieloletnim. Tym serdeczniej Państwa zapraszamy do Gdańska, ponieważ kolejne edycje konferencji będą organizowane przez członków Komisji z innych ośrodków (w 2019 r. planowana jest konferencja w Łodzi, a w 2020 r. w Krakowie).

Zapraszamy także do udziału w fakultatywnej sesji terenowej, która odbędzie się na Żuławach w piątek 11 maja. W ramach tej sesji odbędzie się przejazd specjalnym pociągiem wąskotorowym Żuławskiej Kolei Dojazdowej, będzie okazja do dyskusji naukowej na temat funkcjonowania tego typu atrakcji turystycznych, a także obejrzymy teren pod planowany przekop Mierzei Wiślanej i m.in. odwiedzimy budowę drogi ekspresowej S7 na odcinku Gdańsk-Nowy Dwór Gdański.

W załączeniu Komunikat nr 2, w którym znajdują się wszystkie istotne informacje na temat konferencji. Dodatkowo dołączamy formularz rejestracji, który uprzejmie proszę przesłać na adres Komisji (komunikacjaptg@ug.edu.pl) lub (marcin.polom@ug.edu.pl) do dnia 15 kwietnia 2018 r. 

Załącznik
Załącznik Rozmiar
Komunikat 2 3.23 MB
Karta zgłoszeniowa 50.5 KB
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 1. luty 2018 - 09:09; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki Ostatnia zmiana: czwartek, 1. luty 2018 - 09:09; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki