Studenci geologii wyszkoleni przez PIG-PIB ruszą w teren w roli wykładowców

Studenci kierunku Geologia z Wydziału Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego, Agnieszka Błażewicz, Patrycja Kapuścińska, Adam Rekść i Filip Bielecki zostali wyszkoleni przez PIG-PIB ruszą w teren w roli wykładowców. Specjalnie przygotowana grupa wyselekcjonowanych ochotników będzie dzielić się wiedzą geologiczną z młodzieżą szkolną. W poprzedniej edycji  akcji "Student wykładowcą" uczestniczyło blisko 8 tysięcy uczniów.

Studenci przeprowadzą lekcje na temat wybranych surowców mineralnych Polski, ale także innych aspektów geologicznych, m.in. zasobów naturalnych naszego kraju oraz ochrony środowiska. Zajęcia przeznaczone będą dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na terenie całej Polski. To odpowiedź na ogromne zainteresowanie jakim cieszyła się poprzednia edycja akcji „Student wykładowcą”. Rekrutacja szkół do projektu prowadzona będzie przez formularz rejestracyjny, który niebawem zostanie zamieszczony na stronie Państwowego Instytutu Geologicznego - PIB. Lekcje rozpoczną się w marcu 2017 r.

Podstawowym zadaniem specjalistów z PIG-PIB na wstępnym etapie realizacji projektu była rekrutacja studentów chętnych do pracy z młodzieżą. Trzystopniowy proces wyboru ochotników został przeprowadzony w grudniu zeszłego roku w Gdańsku, Warszawie i Krakowie. Kandydaci musieli przygotować i przesłać do Instytutu krótki film o sobie. Ci, którzy przeszli sito wstępnej selekcji, zaliczali test z geologii i wiedzy o wybranych surowców mineralnych Polski. Ostatnim etapem rekrutacji były rozmowy kwalifikacyjne, podczas których kandydaci na wykładowców prezentowali nie tylko swoją wiedzę, ale także dotychczasowe osiągnięcia, doświadczenie i zainteresowania. W rezultacie wybrano 26 studentów reprezentujących Akademię Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytet Warszawski.

Informacje pochodzą ze strony: http://www.pgi.gov.pl/aktualnosci/display/9783-student-wykladowca-2-z-geologia-pod-szkolne-strzechy.html

Data publikacji: wtorek, 14. luty 2017 - 10:19; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki Ostatnia zmiana: wtorek, 14. luty 2017 - 10:19; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki