Dr Anna Panasiuk-Chodnicka z Instytutu Oceanografii ekspertem Komisji Europejskiej oraz prelegentem w Chilijskich instytucjach

Dr Anna Panasiuk-Chodnicka z Zakładu Badań Planktonu Morskiego Instytutu Oceanografii została powołana na stanowisko eksperta w Unii Europejskiej ds. Żywych Zasobów Morskich Antarktyki.

W najbliższym czasie, jako ekspert, będzie uczestniczyła między innymi w spotkaniach XXXIV Komitetu Naukowego CCAMLR oraz w XXXIV obradach Komisji do Spraw Zachowania Żywych Zasobów Morskich Antarktyki, które odbędą się w Hobart (Australia) w dniach 19-30 października.

Konwencja o Zachowaniu Żywych Zasobów Morskich Antarktyki (Convention for the Conservation of Antarctic Marine Living Resources - CCAMLR) weszła w życie w 1982 roku, jako część systemu Układu Antarktycznego. Głównym celem Konwencji jest ochrona środowiska naturalnego i zachowanie integralności ekosystemu mórz otaczających Antarktydę.

Dr Anna Panasiuk-Chodnicka została zaproszona również do wygłoszenia dwóch wykładów o tematyce polarnej w dwóch morskich instytutach chilijskich, w tym na Uniwersytecie w Valparaiso:

·         Natural and anthropogenic changes in the Antarctic ecosystem with a special focus on krill
Montemar Institute of Marine Biology, University of Valparaiso,

·         Krill - the factor that drives Antarctic ecosystem, science and fisheries
w The Undersecretary of Fisheries and Aquaculture (SUBPESCA), Government of Chile.

Gratulujemy Pani Doktor!

Data publikacji: poniedziałek, 5. Październik 2015 - 13:45; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki Ostatnia zmiana: wtorek, 6. Październik 2015 - 12:24; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki