dr Anna Panasiuk-Chodnicka uczestniczyła w obradach grupy roboczej CCAMLR WG-EMM zorganizowanych w Polsce

Dr Anna Panasiuk-Chodnicka z Zakładu Badań Planktonu Morskiego Instytutu Oceanografii uczestniczyła w obradach Grupy roboczej ds. monitoringu ekosystemu i zarządzania Komisji do Spraw Zachowania Żywych Zasobów Morskich Antarktyki (CCAMLR) zorganizowanych po raz pierwszy w Polsce.

Komisja Ochrony Żywych Zasobów Morskich Antarktyki (CCAMLR) zostawła ustanowiona w 1982 r. na mocy konwencji międzynarodowej w celu ochrony życia morskiego Antarktyki. Członkami Komisji jest 25 państw oraz dodatkowo 11 państw posiada status państwa współpracującego.

W spotkaniu  Grupy roboczej, które w połowie lipca br. odbyło się w Ministerstwie Rolnictwa i Wsi wzięło udział 50 osób z całego świata. Polskę oprócz Pani Doktor Panasiuk-Chodnickiej reprezentowali naukowcy z Instytutu Biochemii i Biofizyki Polskiej Akademii Nauk oraz Wydziału Nauki o Żywności i Rybactwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Główny temat obrad dotyczył zapewnienia racjonalnego zarządzania zasobami żywymi Oceanu Południowego ze szczególnym uwzględnieniem ochrony środowiska naturalnego Antarktyki, a także oceny możliwości połowowych na kolejny rok.

Data publikacji: czwartek, 6. Sierpień 2015 - 11:37; osoba wprowadzająca: Kamila Mędrzycka Ostatnia zmiana: wtorek, 11. Sierpień 2015 - 15:21; osoba wprowadzająca: Kamila Mędrzycka