Maciej Mańko laureatem konkursu "Diamentowy grant"

Maciej Mańko, student I roku studiów stacjonarnych II stopnia na kierunku Oceanografia został laureatem IV edycji konkursu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego "Diamentowy grant". Wyróżniony projekt zatytułowany jest "Galaretowaty zooplankton jako wskaźnik zmian klimatycznych w Arktyce".

Serdecznie gratulujemy!

Pierwsze Diamentowe Granty studenci otrzymali w 2012 roku. Od tego czasu 353 wybitnych studentek i studentów może realizować dzięki grantowi swoje naukowe marzenia. Założyli oni Stowarzyszenie Laureatów Diamentowego Grantu, które wspiera ich aktywność badawczą oraz promuje ich osiągnięcia naukowe.

Laureaci konkursu otrzymują nawet do 200 tys. zł na wydatki związane z prowadzeniem badań z różnych dziedzin nauki, a także na swoje miesięczne wynagrodzenie w wysokości 2,5 tys. zł. Od początku trwania programu państwo wsparło kwotą 63,3 mln zł rozwój karier młodych naukowców. Laureatami Diamentowego Grantu są studenci, którzy już osiągnęli sukcesy na studiach, mają na swoim koncie liczne nagrody, stypendia, są autorami pierwszych publikacji naukowych i aktywnie działają w kołach naukowych i stowarzyszeniach. Nagroda otworzyła niektórym z nich drzwi do kariery naukowej.

Więcej informacji zawartych jest na stronie MNiSW.

Data publikacji: poniedziałek, 6. Lipiec 2015 - 14:18; osoba wprowadzająca: Kamila Mędrzycka Ostatnia zmiana: wtorek, 4. Sierpień 2015 - 10:41; osoba wprowadzająca: Kamila Mędrzycka