Gospodarka wodna i ochrona zasobów wód, studia I stopnia

Studia I stopnia na kierunku Gospodarka wodna i ochrona zasobów wód pozwalają na uzyskanie wiedzy z zakresu praw rządzących obiegiem wody w przyrodzie, metod ich monitorowania i gospodarowania zasobami wodnymi w Polsce i Europie. Studenci w trakcie studiów zdobędą umiejętności: przeprowadzania i interpretacji pomiarów hydrologicznych, hydrochemicznych i hydrobiologicznych w terenie i laboratorium; sporządzania dokumentacji hydrologicznych; oceny zasobów wodnych i prognozowania zaopatrzenia w wodę ludności oraz niektórych działów gospodarki. Studia mają profil praktyczny, co oznacza, że większość zajęć ma na celu praktyczną naukę zawodu – ćwiczenia audytoryjne, laboratoryjne oraz sześciomiesięczna praktyka zawodowa w piątym semestrze.

kliknij: REKRUTACJA 2023/2024

sprawdź: PROGRAM STUDIÓW

ATUTY KIERUNKU

• aż 6 miesięcy praktyk zawodowych; studenci chodzą do pracy na 5 semestrze