Zaproszenie na wykład „Czy Polska wstanie z kolan?”

Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej zaprasza na wykład!

 

Zapraszamy 8 kwietnia na wykład  „Czy Polska wstanie z kolan?” na kanwie książki „Irlandia wstaje z kolan”, które poprowadzi Marta Abramowicz . Spotkanie odbędzie się o 11:30 w auli S208, 8 kwietnia.

Poniżej opis książki wydanej przez Wydawnictwo Krytyka Polityczna.

„Kiedy u nas będzie tak jak w Irlandii? - pytało mnie wiele osób. Napisałam tę książkę, bo chciałam dowiedzieć się, jak oni to zrobili. Zrozumieć, co się stało, że ten katolicki kraj rozliczył Kościół ze wszystkich nadużyć, zdetronizował księży, a potem wolą swoich obywateli w powszechnym głosowaniu odrzucił katolicką moralność. Co sprawiło, że Irlandczycy przestali wierzyć w nauki przedmałżeńskie i odrzucili wiedzę o seksie wyniesioną z niedzielnych kazań? Czym się od nich różnimy, skoro u nas wciąż to niemożliwe?”

Oraz poniżej biogram autorki.

Marta Abramowicz jest autorką reportaży „Zakonnice odchodzą po cichu” i „Dzieci księży. Nasza wspólna tajemnica”. Obydwa były bestsellerami i wzbudziły ogromne emocje. Jej książki doceniane są za bezkompromisowe ujawnianie prawdy i za empatię, z jaką pisze o  swoich bohaterkach i bohaterach.

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: piątek, 29. Marzec 2024 - 14:15; osoba wprowadzająca: Beata Kwiatkowska Ostatnia zmiana: piątek, 29. Marzec 2024 - 14:15; osoba wprowadzająca: Beata Kwiatkowska