Wykład pt. "Kuba" prof. dr. hab. Tadeusza Palmowskiego

Wydział Oceanografii i Geografii oraz Oddział Morski PTTK w Gdyni serdecznie zapraszają na wykład prof. dr. hab. Tadeusza Palmowskiego emerytowanego Nauczyciela akademickiego Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Wydziału Nauk Społecznych UG, przez wiele lat związanego również z naszym Wydziałem, podróżnika z zamiłowania.

Wykład pt. „Kuba” odbędzie się w dwóch częściach:

  • 20 marca br. o godz. 17.00,
  • 3 kwietnia br. o godz. 17.00

w Auditorium oceanographorum w budynku Oceanografii.

Wstęp wolny.

Kuba to niezwykle interesujący egzotyczny, wyspiarski kraj położony na Karaibach. Ze względu na swoje uwarunkowania przyrodnicze, kulturowe i społeczno-gospodarcze, a także uwarunkowania klimatyczne stanowi obiekt zainteresowań różnych specjalistów z całego świata. Wiele z obiektów przyrodniczych i kulturowych znalazło się na liście UNESCO. Dla wielu osób jest to także wspomnienie dawnej Polski, prawdziwa podróż w czasie, nie tylko ze względu  na zakupy z libretą, ale także Fiaty 126p na ulicach. Kuba to wyspa pełna kontrastów, która kryje w sobie wiele niespodzianek. To kraj  radosnej muzyki, tańczących na ulicy Kubańczyków, najlepszych cygar i kubańskiego rumu. 

Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: czwartek, 14. Marzec 2024 - 06:56; osoba wprowadzająca: Kamila Mędrzycka Ostatnia zmiana: czwartek, 14. Marzec 2024 - 06:57; osoba wprowadzająca: Kamila Mędrzycka