STUDnIÓWKA

Wydarzenie kulturalne dla studentów w formie balu maturalnego

 

24 kwietnia 2023 r., 19:00-2:00

Stary Maneż, ul. Słowackiego 23, Gdańsk

 

Gra słów zawarta w nazwie studniówka/studiówka odnosi się z jednej strony do formy wydarzenia inspirowanej balem maturalnym a z drugiej do jego adresatów – studentów.

W czasie pandemii COVID-19 przez dwa lata w szkołach średnich nie odbywały się tradycyjne bale. Obecni studenci I i II roku nie mieli okazji wzięcia udziału w eleganckiej klasowej zabawie, rozpoczynającej się polonezem i wyznaczającej symboliczny studniowy czas do egzaminu dojrzałości. Nie mamy mocy cofnięcia czasu, ale możemy spróbować wypełnić ten brak poprzez zaproszenie ich do wspólnej zabawy inspirowanej studniówką.

Wśród skojarzeń związanych z imprezą tego typu, obok wspomnianego już poloneza, pojawiają się zdjęcia klasowe, przemówienia dyrekcji i występy artystyczne uczniów. U nas wszystkie te elementy zafunkcjonują w studenckim wydaniu – do zbiorowych  fotografii zaprosimy przedstawicieli poszczególnych kierunków, rozpoczniemy wspólnym polonezem, którego poprowadzą tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Gdańskiego „Jantar”, w części artystycznej zaprezentują się akademickie zespoły muzyczne, a motywujące przemówienie wygłosi przedstawiciel Władz UG.

W naszym wydarzeniu komponent integracyjny i kulturalny są równie ważne, dlatego oprócz stworzenia dobrych warunków do zabawy, chcemy zaproponować wartościowy program artystyczny współtworzony przez studentów i prezentujący ich ciekawe działania w różnych dziedzinach sztuki.

Dla uczestników przygotowaliśmy konkursy z nagrodami, liczne interakcje i zabawę przy dobrej muzyce. Motywem przewodnim imprezy jest kolor fioletowy i brokat. Obowiązują stroje wizytowe.

BILETY NA WYDARZENIE*:

dla studentów UG – 60 zł (przy zakupie wymagane jest podanie numeru albumu)

dla pozostałych osób – 80 zł

STUDnIÓWKA - ACK Alternator (ug.edu.pl)

*w cenie biletu każdy uczestnik otrzymuje piwo (0,5 l lane z kega) i przekąski (fingerfood)

 

Organizatorzy: Akademickie Centrum Kultury UG „Alternator” i Studencki Zespół Organizacji Eventów

Partnerzy: Centrum Aktywności Studenckiej i Doktoranckiej UG, Stary Maneż

Patroni: Radio Mors, portal CDN

Załącznik
Załącznik Rozmiar
plakat-studiowka.pdf 17.79 MB
Pokaż rejestr zmian

Data publikacji: wtorek, 18. Kwiecień 2023 - 07:07; osoba wprowadzająca: Kamila Mędrzycka Ostatnia zmiana: wtorek, 18. Kwiecień 2023 - 07:07; osoba wprowadzająca: Kamila Mędrzycka