Zaproszenie do udziału w kursie

W roku akademickim 2022/2023 odbędzie się kolejna edycja międzyuczelnianego kursu Marine Data Literacy organizowanego w ramach partnerstwa European University of the Seas - SeaEU. Kurs jest projektem, którego głównym celem jest podniesienie kompetencji w zakresie wyszukiwania, rozumienia i wykorzystania danych dotyczących środowiska morskiego. Zarówno studenci, jak i wykładowcy będą mieli unikatową możliwość wzięcia udziału w międzynarodowej i międzyuczelnianej inicjatywie. Zajęcia w formie wykładów i warsztatów będą prowadzone przez zespół wykładowców i mentorów z sześciu uniwersytetów współpracujących w ramach SeaEU (uczelni z Gdańska, Kadyksu, Brestu, Kilonii, Splitu, Malty oraz Algavre).

Podsumowaniem kursu będzie projekt realizowany przez studentów w międzynarodowych grupach. Przewidywana jest możliwość uzyskania punktów ETCS i włączenia kursu w swój plan studiów lub uzyskania wpisu w suplemencie do dyplomu.

Kurs jest dedykowany studentom studiów II stopnia oraz Szkół Doktorskich / Studiów Doktoranckich wszystkich kierunków, a w wyjątkowych przypadkach będą mogli w nim uczestniczyć również studenci I stopnia.

Kurs prowadzony jest w języku angielskim.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą kursu umieszczoną na stronie Sea EU Data Literacy Course (um.edu.mt), tam też można się zarejestrować (zakładka Apply). Liczba miejsc jest ograniczona. Informacje znajdą też Państwo na stronie Second edition of the inter-university Marine Data Literacy course – European University of the Seas (sea-eu.org).

Zapisy będą możliwe do 14.10.2022, a po tym termine zostanie ogłoszona lista osób zakwalifikowanych.

Dodatkowych informacji o kursie udziela lokalny koordynator UG: Aleksandra Dudkowska, aleksandra.dudkowska@ug.edu.pl.

Data publikacji: środa, 12. Październik 2022 - 14:02; osoba wprowadzająca: Dorota Bemowska Ostatnia zmiana: środa, 12. Październik 2022 - 14:04; osoba wprowadzająca: Dorota Bemowska