Seminarium Naukowe „Mikroplastiki w środowisku morskim - aktualny stan wiedzy”

Dyrekcja Instytutu Oceanografii UG oraz Oddział Morski Polskiego Towarzystwa Hydrobiologicznego serdecznie zapraszają pracowników, doktorantów oraz studentów, szczególnie studentów koła naukowego SKNO i studentów ASP, na Seminarium Naukowe, podczas którego wykład na temat: „Mikroplastiki w środowisku morskim - aktualny stan wiedzy” wygłosi Pani dr hab. Barbara Urban-Malinga, prof. Morskiego Instytutu Rybackiego - Państwowego Instytutu Badawczego.

Seminarium odbędzie się dnia 27 listopada (środa) 2019 r. o godz. 16.00 w Auditorium oceanographorum, w budynku Instytutu Oceanografii UG przy al. Marszałka Piłsudskiego 46 w Gdyni. Bezpośrednio po Seminarium w sali ekspozycyjnej zostanie zaprezentowana wystawa prac studentów z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku pt. "Plastik niefantastik!".

Notka biograficzna Prelegentki:

Barbara Urban-Malinga, dr hab., absolwentka biologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i oceanografii na Uniwersytecie Gdańskim. Aktualnie pracuje w Morskim Instytucie Rybackim - Państwowym Instytucie Badawczym w Gdyni. Od 2017 r. kieruje polskim zespołem w projekcie współfinansowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, który dotyczy występowania mikroplastików i stowarzyszonych z nimi zanieczyszczeń chemicznych w Bałtyku.

Data publikacji: piątek, 15. Listopad 2019 - 14:33; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki Ostatnia zmiana: piątek, 15. Listopad 2019 - 14:33; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki