Finał Pomorskiej Letniej Akademii Planowania Przestrzeni Publicznej

W dniu 30 października 2019 r. w Czersku odbył się ostatni etap pilotażowej edycji Pomorskiej Letniej Akademii Planowania Przestrzeni Publicznej.

Przed władzami lokalnymi i mieszkańcami zaprezentowane zostały wyniki kilkumiesięcznej pracy studentów. W skład interdyscyplinarnych zespołów, oprócz przedstawicieli i przedstawicielek z Akademii Sztuk Pięknych i Politechniki Gdańskiej weszły również studentki i studenci Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Gdańskiego. Przez kilka miesięcy zespoły opracowywały koncepcję zmian dla okolic rezerwatu przyrody Kamienne Kręgi, wsi Odry i Wojtal w gminie Czersk. Powstało pięć alternatywnych koncepcji zagospodarowania tego obszaru gminy, wśród nich znalazły się projekty: "Lokalna Magia" (w składzie zespołu reprezentujący UG: Krystian Kiljańczyk), "Lokalne kręgi" (Magdalena Lessmann i Marta Masiak), "Kręgi Wdy" (Piotr Górny i Paweł Sepko), "Szlak dobrej energii" (Karolina Miotk, Katarzyna Najda) oraz "Krąg szóstego zmysłu" (Magdalena Kulas).

Opiekę merytoryczną nad pracami studentów ze strony UG sprawowali mgr inż. arch. Joanna Jaczewska i mgr Krzysztof Kopeć z Zakładu Rozwoju Regionalnego Instytutu Geografii. Pomorska Letnia Akademia Planowania Przestrzeni Publicznej została zainicjowana i zorganizowana przez Pomorskie Biuro Planowania Regionalnego.

Data publikacji: poniedziałek, 4. Listopad 2019 - 09:16; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki Ostatnia zmiana: poniedziałek, 4. Listopad 2019 - 09:18; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki