Grant PRELUDIUM dla doktoranta Wydziału

Narodowe Centrum Nauki po raz kolejny rozstrzygnęło konkurs PRELUDIUM. W ramach konkursu finansowanie projektu otrzymał mgr Maciej Mańko z Wydziału Oceanografii i Geografii z Zakładu Badań Planktonu Morskiego.

Tytuł projektu „Ewolucja nowego stadium w cyklu życia rurkopławów z podrzędu Calycophorae (Cnidaria): zintegrowane podejście ekologii i ewolucyjnej biologii rozwoju”, kwota finansowana 210 000,00 zł.

W konkursie PRELUDIUM o fundusze na badania mogły ubiegać się osoby nieposiadające stopnia naukowego doktora. Wśród warunków konkursowych nie było limitów wiekowych, o finansowanie mógł ubiegać się kierownik projektu będący osobą rozpoczynającą karierę naukową, niezależnie od metryki. W skład zespołu realizującego projekt w ramach PRELUDIUM mogły wejść maksymalnie 3 osoby. Badania można było rozplanować na rok, dwa lub trzy lata, zaś budżet projektu mógł wynieść odpowiednio 70, 140 lub 210 tys. zł. W piętnastej edycji konkursu PRELUDIUM do NCN zostały nadesłane 1132 wnioski, spośród których 259 projektów otrzymało dofinansowanie w wysokości ponad 39 mln zł.Listy rankingowe dostępne są na stronie NCN.

Źródło: https://www.ncn.gov.pl/aktualnosci/2018-11-16-wyniki-opus15-preludium15

Data publikacji: poniedziałek, 19. Listopad 2018 - 08:56; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki Ostatnia zmiana: środa, 21. Listopad 2018 - 13:47; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki