Studentki Instytutu Oceanografii UG w rejsie międzynarodowym projektu BONUS EEIG COCOA

W dniach 29.02.-11.03.2015 r. studentki kierunku Oceanografia Natalia Kozak i Monika Lengier wezmą udział w rejsie badawczym na f/s Elizabeth Mann Borgese.

statek IOW

(źródło: http://www.io-warnemuende.de/)

W czasie rejsu pod kierownictwem dr Maren Voss z Baltic Sea Research Warnemünde (IOW) prowadzone będą multidyscyplinarne badania w rejonie Basenu Gdańskiego. Analizowane będą wielkość dopływu substancji odżywczych ze spływem wiosennym wód Wisły oraz ich przemiany pod wpływem procesów zachodzących w wodach przybrzeżnych.

Projekt COCOA Koktajl związków biogenicznych w przybrzeżnej strefie Morza Bałtyckiego (2014-2017) jest finansowany przez Unię Europejską w ramach programu Baltic Organisations Network for Funding Science EEIG BONUS 185 (BONUS 2012 Viable ecosystem). Kierownikiem projektu w Polsce jest prof. UG dr hab. Urszula Janas z Zakładu Ekologii Eksperymentalnej Organizmów Morskich IO UG.

Zarówno pani Natalia Kozak, jak i pani Monika Lengier realizują swoje prace pod opieką dr Doroty Burskiej z Zakładu Chemii Morza i Ochrony Środowiska Morskiego. IO UG.

Blog z wyprawy.

ncbr logobonus

Data publikacji: wtorek, 8. Marzec 2016 - 12:56; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki Ostatnia zmiana: środa, 16. Marzec 2016 - 09:38; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki