XXXIX Polska Wyprawa Antarktyczna

Po raz kolejny z Zakładu Badań Planktonu Morskiego IO UG wyruszyła ekipa naukowa na wody Oceanu Południowego. Pani dr Anna Panasiuk–Chodnicka oraz doktorant III roku ŚSD naszego wydziału mgr Bartek Jerzak są uczestnikami XXXIX Polskiej Wyprawy Antarktycznej, której punktem docelowym jest usytuowana na Wyspie Króla Jerzego (Archipelag Szetlandów Południowych) Polska Stacja Antarktyczna im. H. Arctowskiego. W czasie trwania antarktycznego lata oboje będą prowadzić kompleksowe badania życia toni wodnej w Zatoce Admiralicji w ramach umowy realizacji projektu pt.: "Monitoring geochemiczny środowiska antarktycznego oraz zmienność funkcjonalna w obrębie biotycznych elementów środowiska Zatoki Admiralicji" podpisanej w tym roku między Zakładem Biologii Antarktyki w Instytucie Biochemii i Biofizyki PAN, Uniwersytetem Łódzkim oraz naszą uczelnią. Będą także pobierać próbki dla kolegów i koleżanek z innych zakładów Instytutu Oceanografii.

Podkreślić też trzeba, że mgr B. Jerzak - doktorant prof. M.I. Żmijewskiej, jest także członkiem ekipy zimującej i mamy nadzieję, że po 14 miesiącach pobytu w krainie lodu i mrozu wróci do Gdyni z ukończonym doktoratem pod roboczym tytułem "Ocena zależności między fito i zooplanktonem w rejonach polarnych w świetle globalnych zmian klimatu".

Więcej informacji na stronie IOUG

Data publikacji: poniedziałek, 2. luty 2015 - 23:15; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki Ostatnia zmiana: poniedziałek, 2. luty 2015 - 23:15; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki