Uczestnictwo Studentów Wydziału Oceanografii i Geografii w Międzynarodowym Wydarzeniu Hack4Oceans

W dniach 20-21.10.2021 studenci III roku oceanografii Adam Makatun i Marek Łukasiewicz uczestniczyli w międzynarodowym wydarzeniu Hack4Oceans w Brukseli organizowanym przez Dyrekcję Generalną Komisji Europejskiej do Spraw Rybołówstwa i Gospodarki Morskiej. Wydarzenie miało formę hackathonu a jego celem było poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań współczesnych problemów z którymi zmagają się  morza i oceany. W wydarzeniu uczestniczyli członkowie różnych organizacji z ponad dwudziestu państw.

Problemy te dotyczyły czterech zagadnień: ochrona ekosystemów przybrzeżnych, zmiany klimatyczne oraz alternatywne źródła energii, zaśmiecenie środowiska morskiego, alternatywne źródła żywności. W pierwszej fazie pracy nad zagadnieniami miała miejsce burza mózgów, potem praca odbywała się w pięcioosobowych zespołach. Wspólne działania zakończyły się wyłonieniem najlepszych pomysłów mogących stanowić przyszłe rozwiązania w wybranej tematyce. W pracy zespołowej, trwającej dwa dni, zadaniem uczestników było doszlifowanie oraz zaprezentowanie projektów. Uczestnictwo w Hack4Oceans pozwoliło nam poszerzyć horyzonty, poznać podejście różnych ludzi do tych samych problemów, zapoznać się z opiniami ekspertów w dziadzinach biznesu i nauki oraz nawiązać ciekawe znajomości z ludźmi pełnymi pasji.

Data publikacji: poniedziałek, 22. Listopad 2021 - 10:19; osoba wprowadzająca: Dorota Miśków Ostatnia zmiana: środa, 24. Listopad 2021 - 12:01; osoba wprowadzająca: Dorota Miśków