Geografia fizyczna z geoinformacją - stacjonarne II stopnia | Wydział Oceanografii i Geografii

Geografia fizyczna z geoinformacją

stacjonarneII stopnia
Zdjęcie Geografia fizyczna z geoinformacją
Rok akademicki: 2019/2020

Wydział Oceanografii i Geografii

Strona WWW Wydziału: http://www.oig.ug.edu.pl/

ATUTY KIERUNKU

Celem kształcenia na kierunku studiów Geografia fizyczna z geoinformacją jest przekazywanie interdyscyplinarnej wiedzy z zakresu interakcji zachodzących pomiędzy komponentami środowiska geograficznego w niestabilnych warunkach współczesnych globalnych zmian, zdobycie umiejętności posługiwania się zaawansowanymi metodami i narzędziami badawczymi służącymi do identyfikacji przyczyn tych zmian, analizy procesów i zjawisk im towarzyszących, szacowania spodziewanych ich skutków. Szczególny nacisk położony jest na dostarczenie absolwentowi pogłębionej wiedzy z zakresu teorii systemów informacji geograficznej, podstawy organizacji i działania infrastruktur służących do gromadzenia informacji przestrzennej oraz możliwości zastosowania narzędzi geoinformatycznych w geografii fizycznej. Absolwent kierunku będzie miał również umiejętność posługiwania się w analizie danych zaawansowanymi metodami statystycznymi oraz metodami analizowania zjawisk przestrzennych.
Poza obowiązkowym tokiem studiów studenci kierunku Geografia fizyczna z geoinformacją będą mogli skorzystać z programu Tutoring na WOiG oraz z szerokiej oferty uczelni partnerskich Instytutu Geografii w ramach programów ERASMUS+ i MOST.
Absolwenci studiów I stopnia na kierunku geografia będą mogli, bez ponoszenia dodatkowych kosztów, zdobyć uprawnienia do nauczania geografii w ramach specjalizacji nauczycielskiej.

PERSPEKTYWY ZATRUDNIENIA

Studia na kierunku Geografia fizyczna z geoinformacji umożliwiają zdobycie wykształcenia przydatnego w pracy w podmiotach gospodarczych i urzędach różnego szczebla zajmujących się:
  • szeroko pojętym monitoringiem środowiska i zasobów naturalnych,
  • adaptacją do zmiany klimatu i łagodzeniem jej skutków,
  • zarządzaniem kryzysowym,
  • przetwarzaniem i wizualizacją danych przestrzennych do różnych potrzeb.

Kryteria przyjęć

kryteria kwalifikacyjne

uwagi

Konkurs ocen na dyplomie – max 100 pkt 1)

1) Zasady przeliczania oceny na dyplomie na punkty określa § 7, ust. 2 i 3 Uchwały Senatu.

O przyjęcie na studia mogą ubiegać się absolwenci wszystkich kierunków studiów wyższych.

Limity przyjęć i progi punktowe

Rekrutacja podstawowa

liczba miejsc ogółem: 48

Rekrutacja dodatkowa

liczba miejsc ogółem: 23

W związku z dynamiczną sytuacją związaną z możliwością złożenia w dziekanacie rezygnacji przez osoby przyjęte na studia we wcześniejszych terminach, podane powyżej limity mogą ulec zwiększeniu. Zwiększenia limitów będą na bieżąco podawane w niniejszej zakładce i na rankingu w IRK.

Rekrutacja podstawowa

Rekrutacja zakończona

Zakończenie rejestracji:
11 lipca 2019 r.

Ogłoszenie listy kandydatów:
16 lipca 2019 r.

Ogłoszenie listy osób przyjętych:
24 lipca 2019 r.

Kontakt z komisją oraz miejsce składania dokumentów po ogłoszeniu listy kandydatów

od 01 lipca
pon.-pt.: 10:00-15:00
Wydział Oceanografii i Geografii, Instytut Geografii