Mistrzowie Dydaktyki - Masters of Didactics Advanced Program

Szesnaścioro pracowników UG absolwentami programu Mistrzowie Dydaktyki!  | Aktualności - Uniwersytet Gdański

Zakończyła się trzecia już odsłona programu MEiN (wcześniej MNiSW) Mistrzowie Dydaktyki - Masters of Didactics Advanced Program, realizowana we współpracy z Uniwersytetem w Groningen oraz University College London. Do programu dostało się łącznie 17 osób z Uniwersytetu Gdańskiego, a certyfikaty ukończenia odebrało 16 pracowników badawczo-dydaktycznych i dydaktycznych.

Projekt trwał niemal dwa lata i obejmował cztery zjazdy szkoleniowe oraz dziesiątki godzin dyskusji, warsztatów i spotkań, które zaowocowały krystalizowaniem się nowych celów i obszarów inicjacji oraz realizacji zmiany w wielu uniwersytetach polskich, a także rodzącymi się przyjaźniami.

Wiele uczelni brało udział w całym programie MofD, jednak ścieżki programu zaawansowanego - Train the Trainers/Educational Leadership oraz Advanced Teaching Qualifications - zgromadziły zaledwie kilkadziesiąt osób z całej Polski. Byli to liderzy i liderki kształcenia, którzy nie boją się torować drogi nowym rozwiązaniom instytucjonalnym, edukacyjnym i strukturalnym wokół dydaktyki w uniwersytetach i akademiach. By ukończyć program zaawansowany, trzeba było wziąć udział w obu poprzedzających go edycjach projektu MofD.

Certyfikaty Educational Leadership (w połączeniu z Train the Trainers) otrzymało sześcioro pracowników badawczo-dydaktycznych z czterech wydziałów:

• Wydział Oceanografii i Geografii: dr Ewa Szymczak, prof. UG dr Mirosława Malinowska
  • Wydział Filologiczny: dr Beata Karpińska-Musiał
  • Wydział Nauk Społecznych: dr hab. Robert Opora, prof. UG dr hab. Justyna Siemionow, prof. UG
  • Wydział Prawa i Administracji: dr hab. Małgorzata Balwicka-Szczyrba, prof. UG

Certyfikaty Advanced Qualifications in Teaching otrzymało dziesięcioro akademików i akademiczek z siedmiu wydziałów Uniwersytetu Gdańskiego:

• Wydział Oceanografii i Geografii: dr hab. Urszula Janas, prof. UG i dr hab. Anita Lewandowska, prof. UG
  • Wydział Filologiczny: dr Jadwiga Bodzińska-Bobkowska i dr Joanna Redzimska
  • Wydział Nauk Społecznych: dr Dorota Godlewska-Werner
  • Wydział Prawa i Administracji: dr Marcin Michalak i dr Maja Maciejewska-Szałas
  • Wydział Chemii: dr inż. Joanna Jeżewska-Frąckowiak
  • Międzyuczelniany Wydział Biotechnologii UG i GUMed: dr Katarzyna Węgrzyn
  • Wydział Ekonomiczny: dr Magdalena Markiewicz

Mistrzowie Dydaktyki

Przeważająca większość absolwentów programu z UG to certyfikowani i praktykujący tutorzy oraz mentorzy akademiccy, którzy współpracują z Centrum Doskonalenia Dydaktycznego i Tutoringu UG w obszarze szkoleń dla nauczycieli i nauczycielek. Razem tworzą aktywną grupę trenerów i trenerek, oddanych profesjonalnej dydaktyce i gotowych rozwijać wspólnie jakość kształcenia w naszej Uczelni.

Opis programu na stronie Uniwersytetu w Groningen

Data publikacji: czwartek, 14. Grudzień 2023 - 06:21; osoba wprowadzająca: Beata Kwiatkowska Ostatnia zmiana: czwartek, 14. Grudzień 2023 - 06:25; osoba wprowadzająca: Beata Kwiatkowska