Studentka oceanografii i sztuka komunikacji – udział w kursie dla młodych naukowców

W dniach 13-17 marca 2017 roku studentka I roku MSU oceanografii na Wydziale Oceanografii i Geografii Uniwersytetu Gdańskiego, Marta Tykarska, uczestniczyła w warsztatach „Science Communication” organizowanych przez Uniwersytet w Lund, w Szwecji.

Celem warsztatów było rozwinięcie umiejętności komunikowania wyników badań naukowych i poznanie technik ułatwiających przekazywanie nauki szerokiemu gronu odbiorców. Warsztaty prowadzone były przez dr Johannę Stadmark, specjalistkę w dziedzinie eutrofizacji, acydyfikacji, a pośród zaproszonych ekspertów znalazła się, między innymi, dr Stella Papadopoulu, specjalistka do spraw kontaktu z mediami z Uniwersytetu w Sztokholmie.

W warsztatach wzięło udział 13 studentów, w tym 10 doktorantów Uniwersytetu w Lund, pochodzących z Danii, Ekwadoru, Kanady, Kazachstanu, Litwy, Omanu, Szwecji oraz 2 doktorantów Uniwersytetu w Göteborgu, pochodzących z Brazylii i Mozambiku.

fot2

Fot. 1. Podczas pracy nad stworzeniem własnej strony internetowej (Marta spogląda z ostatniego rzędu).

Więcej o kursie:

Data publikacji: poniedziałek, 3. Kwiecień 2017 - 13:23; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki Ostatnia zmiana: poniedziałek, 3. Kwiecień 2017 - 13:26; osoba wprowadzająca: Tomasz Zarzycki